Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da başladı

06 Aralık, 2018 | 11:36

EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı Kolombiya’nın Başkenti Bogota'da başladı

EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da başladı. Latin Amerika ülkesi Kolombiya’nın zanaatkarlarının çamur, taş, ipek, ahşap, ağaç lifleri, meyve çekirdekleri ve deri gibi birçok malzemeden yaptığı binlerce ürünün sergilendiği EXPOARTESANIAS Fuarı Bogota’da düzenleniyor.

Latin Amerika ülkesi olan Kolombiya‘nın farklı bölgelerinden zanaatkarların çamur, taş, ipek, ahşap, ağaç lifleri, meyve çekirdekleri ve deri gibi birçok malzemeden oluşturduğu ürünlerin sergilendiği EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı başkent Bogota’da başladı.

Expoartesanias Fuarı Kolombiya'da başladı

EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da başlad

Kolombiya’da bu yıl 28’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin “Onur Konuğu” olduğu el sanatları fuarı EXPOARTESANIAS 2018 büyük ilgi çekiyor. Kolombiya Bogota‘daki fuar ve kongre merkezinde gerçekleştirilen EXPOARTESANIAS Fuarı’nın açılışı, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Fuarın açılışında yaptığı konuşmada küçük ölçekli üreticilerin ülke ekonomisinin gelişmesine sunduğu katkının önemine vurgu yapan devlet Başkanı Duque, küçük üreticileri desteklemek için kaynak ayıracaklarını belirterek Kolombiyalılara fuara gelerek ürünlerden satın almaları çağrısında bulundu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kolombiya Turları sizi bekliyor

Duque’nin yanı sıra açılışta Kültür Bakanı Carmen Ines Vasquez ile Ticaret Endüstri ve Turizm Bakanı Jose Manuel Resptrepo da yer aldı.

EXPOARTESANIAS Fuarı'nda Türkiye 'Onur Konuğu

EXPOARTESANIAS Fuarı’nda Türkiye ‘Onur Konuğu’

Türkiye’nin “Onur Konuğu” olarak yer aldığı ve Latin Amerika ülkelerinin dışında Hindistan, İran, Polonya gibi farklı ülkelerden de ürünlerin sergilendiği fuarda herhangi bir ülkenin resmi katılımı bulunmuyor. Özellikle Kolombiya dışında ülkelere ait olan ve genellikle yine Kolombiyalıların yönettiği stantlarda ise el sanatlarından daha çok fabrikasyon ürünler bulunuyor.

Latin Amerika ülkesi Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da açılan fuara 32 yönetim bölgesinin tamamından gelen zanaatkarların tezgahlarından çıkan çamur, taş, ipek, ahşap, ağaç lifleri, meyve çekirdekleri ve deri gibi birçok malzemeden yapılmış binlerce ürün yer almakta.

Kolombiya’nın Sierra Nevada bölgesinde yaşayan Arhuaco, Guajira’da yaşayan Wayuu ya da Amazonlardaki yerli toplulukların el emeği çantalar, mutfak eşyaları ve kıyafetlerin büyük ilgi gördüğü fuarda ayrıca bölgesel maskeler de EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı’nda tanıtılıyor.

El yapımı maskeler etkinliğin özel koleksiyonları

El yapımı maskeler etkinliğin özel koleksiyonları

Ülkenin güneyindeki Putumayo bölgesinden Inga ve Kamensta yerlilerinin ritüellerde kullandığı el yapımı maskeler, etkinliğin özel koleksiyonları arasında yer alıyor.

Kolombiya’da yaşanan iç çatışmanın kurbanlarının da aralarında bulunduğu birçok yerel zanaatkarın düzenlenecek atölyelerde eserlerini tanıtacağı EXPOARTESANIAS Fuarı’nda ayrıca ülkenin meşhur zümrüt taşının yanında diğer kıymetli taş ve madenlerden yapılmış takılar da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Afrika kökenli Kolombiyalıların müzik etkinlikleri ile de zenginleşecek fuar, kapılarını 18 Aralık’a kadar açık tutacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bogota, Carmen Ines Vasquez, EXPOARTESANIAS El Sanatları Fuarı, Jose Manuel Resptrepo, Kolombiya, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, Latin Amerika, Onur Konuğu Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları