Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

EXPO rüzgârı Berlin’de esecek

05 Mart, 2013 | 14:33

EXPO rüzgârı Berlin’de esecek Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Almanya’nın başşehri Berlin’nde düzenlenecek 47. Uluslararası Turizm Fuarı (ITB Berlin)’nda EXPO tanıtımı yapacak.

Dünya turizmcilerinin 6-10 Mart 2013 arasında buluşacağı fuarda ETİK, EXPO 2020 aday şehri İzmir’in tanıtımı için faaliyetlerde bulunacak.

187 ülke, 10 bin 644 katılımcı, 113 bin turizm profesyoneli ve 60 bin tatilci ziyaretiyle 94 ülkeden 7 bin gazetecinin katılımıyla dünyanın en fazla ziyaret edilen turizm fuarı olma unvanını elinde tutan ITB Berlin’deki dev buluşmaya ETİK, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve heyeti, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte katılacak.

ETİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Berlin’deki etkinlikte turizmin nabzının attığını, trendlerin ve yeniliklerin sergilendiğini, bunun yanısıra fuarın Türkiye’ye 2013’te gelecek turist sayısının artmasında büyük rol oynayacağını belirtti. İşler, “Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısının yüzde 15,82’sine tekabül eden Almanya pazarında beş gün sürecek fuar boyunca EXPO 2020’yi kazanacak aday şehrin belli olacağı Kasım 2013 öncesi İzmir’i temsil edeceğiz. İzmir, bu fuarda tek yürek olup hedefe kilitlenmiş durumda. Bu kadar yoğun ilginin olduğu bir sektörde başarı, biz istemesek de gelecektir. Turizmciler, kentin kanaat önderlerini daha çok yanlarında hissettikçe başarıyı yakalaması kaçınılmaz olur.“ dedi. Türkiye’yi tercih eden milletler sıralamasında 5 milyon 28 bin 745 kişiyle ilk sırada bulunan Almanların, 2012 senesini yüzde 4,19’luk artışla kapattığını belirten Mehmet İşler, bu veriler ışığında 2013 sezonunda da Alman pazarında artış beklenmesinin normal olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin, Berlin Fuarı, Berlin haberleri, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, ETİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu, EXPO, EXPO 2013, EXPO 2020, EXPO Berlin, EXPO Berlin 2013, EXPO tanıtımı, Hakan Tartan, Mehmet İşler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları