Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Expedia, Traveloka’nın Azınlık Hisselerini Satın Aldı

07 Ağustos, 2017 | 10:26

Traveloka Expedia

Expedia, Güneydoğu Asyalı seyahat arama sitesi Traveloka’nın azınlık hisselerine 350 milyon dolarlık birincil yatırım yaptı.

Satın alınma işlemi, Expedia’nın ikinci çeyrek sonuçlarıyla birlikte duyuruldu ve şirketler bu anlaşmanın otel arz ilişkilerini güçlendireceğini belirtti.

Cakarta merkezli Traveloka’nın son iki fon turunda, East Ventures, Hillhouse Capital Group, JD.com ve Sequoia Capital da yatırım gerçekleştirdi ve yatırım toplamı geçtiğimiz yıl 500 milyon dolara ulaşmış oldu.

Expedia Başkanı ve CEO’su Dara Khosrowshahi; “Traveloka Endonezya’da açık bir şekilde çevrimiçi seyahat lideri konumunda ve Güneydoğu Asya’da da agresif bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ortaklığımız her iki tarafın uzmanlığından, yerel bilgisinden fayda sağlayacak ve karşılıklı olarak büyümemizi de hızlandıracak.

“Asya’daki varlığımızın büyümesinden, yetenekli Traveloka ekibinden öğreneceklerimizden ve dünya çapında Traveloka ve Expedia gezginleri için çok çeşitli seyahat seçenekleri sunmanın önünü açacak olmaktan son derece heyecan duyuyoruz” dedi.

Traveloka Kurucu Ortağı ve CEO’su Ferry Unardi ise; “Dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat şirketi ile ortaklık kurmak, gezginlere en iyi seyahat seçeneklerini ve en kaliteli rezervasyon deneyimini sunma hedefimizi gerçekleştirmek için çevrimiçi seyahat alanındaki sürekli büyümemize odaklanmamızı sağlayacak.

“Büyüyen ortaklık, Traveloka gezginlerinin eşsiz ve çeşitli uluslararası konaklama olanaklarına erişmelerine imkan sağlayacak ve hizmetlerimizin Asya ve ötesine genişlemesi için Expedia ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Expedia, bu yatırım için maliyet esasına göre muhasebeleştirme yapacak. Küresel seyahat devi, ikinci çeyrekte HomeAway rezervasyonları da hesaba katıldığında brüt rezervasyonların bir önceki yılın aynı dönemine göre %12 artarak 22.8 milyon dolara ulaştığını belirtti.

Gelir ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %18 artarak 2.6 milyar dolara ulaştı. Gecelik oda doluluk oranları HomeAway dahil olmak üzere %21 arttı ve otel rezervasyon sitesi Trivago gelirlerini %64 arttırarak 328 milyon dolara ulaştı. Tek başına HomeAway bir önceki yıla göre gelirlerini %31 arttırarak 224 milyon dolarlık ciro yaptı.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Expedia, Traveloka,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları