Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Evren Kutlay bu akşam Zorlu Center Drama Sahnesi’ nde

17 Aralık, 2013 | 16:39

Evren Kutlay Zorlu Center Konseri Dünyaca ünlü piyanist Evren Kutlay, bu akşam Zorlu Center Drama Sahnesi’nde muhteşem bir dinletiyle hayranlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Yetenekli ve başarılı bir piyanist olmanın yanı sıra müzikolog olarak da önemli çalışmalara imza atan Evren Kutlay, quartet eşliğinde Osmanlı döneminin çok sesli seçme eserlerini piyanosuyla bu akşam Zorlu Center Drama Sahnesi’ nde yorumlayacak.

Amerika’daki eğitimi sırasında katıldığı GMTA piyano yarışmasında “Award of Excellence” ödülüne layık görülen başarılı piyanist Evren Kutlay, Amerika çapında faaliyet gösteren MTNA (Music Teachers National Association) kurumunun “Star of the Year” ödülüne layık görülen tek yabancı oldu.

Dünyanın bir çok şehrinde çeşitli solo, dört el piyano ve oda müziği eserleri seslendiren Evren Kutlay, prestijli WPPC Uluslararası piyano yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildi.

Düzenli verdiği solo ve oda müziği konserlerinin yanı sıra halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Kutlay’ın yayınlanmış “Osmanlı’nın Avrupalı Müzisyenleri” başlıklı kitabı ve “Dersaadet’te Avrupa Müziği” başlıklı CD kaydı bulunuyor.

Müzikle tarihi bir arada harmanlayan performansı ile Evren Kutlay, sanatseverleri tarihi bir müzik ziyafeti sunmak üzere müzikseverleri Zorlu Center’ e davet ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Drama Sahnesi, Evren Kutlay, Evren Kutlay Zorlu Center, GMTA piyano yarışması, Osmanlı'nın Avrupalı Müzisyenleri, Piyanist Evren Kutlay, Yıldız Teknik Üniversitesi, Zorlu Center, Zorlu Center Drama Sahnesi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları