Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Evliya Çelebi’ nin Dünyası Sergisi Kütahya ‘da

18 Ekim, 2011 | 10:29

Evliya Çelebi doğumunun 400. yılında memleketi Kütahya ‘ da  “Evliya Çelebi’nin Dünyası” harita sergisi ile anılıyor.

Dünyaca ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin doğumunun 400. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Evliya Çelebi’nin Dünyası” harita sergisi, ünlü gezginin memleketi Kütahya’da açıldı.

Evliya Çelebi ‘nin gezdiği yerler, bu yerlerin özellikleri ve ziyaret tarihlerini belirten detaylı haritalardan oluşan sergi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde halkın beğenisine sunuldu.

Evliya Çelebi’nin ünlü eseri Seyahatname’de yer alan gezdiği yerler, bu yerlerin özellikleri ve ziyaret tarihlerini belirten detaylı haritaların bulunduğu 27 parçadan oluşan sergiyi, Vali Yardımcısı Bilal Ölmez açtı.

“Evliya Çelebi’nin Dünyası” harita sergisi 21 Ekim’e kadar gezilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Evliya Çelebi, Evliya Çelebi Seyahatname, Evliya Çelebi' nin Dünyası Kütahya, Evliya Çelebi' nin Dünyası Sergisi, Evliya Çelebi'nin Dünyası,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları