Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni bir turizm çeşidi: Evlilik Turizmi

30 Ocak, 2010 | 11:59

Yeni bir turizm çeşidi: Evlilik Turizmi Kültür turizmi, golf turizmi, deniz turizmi,mağara turizmi derken Türkiye’nin yıldızı artık evlilik turizminde parlamaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Antalya’da evlenen 11 bin çiftin yarıya yakını yabancı uyruklu olduğu bildirildi. Turizmciler de turistleri Türkiye’de evlenmeye teşvik etmek için paket programlarına otantik kına geceleri, gelin hamamları ve damat traşlarını ekledi.

Fethiye’de geçen yıl 338 yabancı turist dünya evine girdi. Fethiye’de yapılan yabancı evliliklerinin bir önceki yıla göre yüzde 30 arttığı gözlendi.

Hindistan’ın en zengin işadamlarından Shyam Bhatia oğlunu evlendirmek için ‘dünyanın en güzel şehri’ dediği İstanbul’u seçmişti.

Boğaz kıyısındaki Çırağan Sarayı’nda yapılan ve 4 gün 4 gece süren düğün uzun süre konuşulmuştu.Çırağan Sarayı, bir yılda 100’ün üzerinde düğüne ev sahipliği yapıyor ve bunun 5’te 1’i yabancı çiftlerden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çırağan Sarayı Evlilik, Evlilik Turizmi, Evlilik Turizmi Haberleri, Evlilik Turizmi Türkiye, Türkiye Evlilik Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları