Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni bir turizm çeşidi: Evlilik Turizmi

30 Ocak, 2010 | 11:59

Yeni bir turizm çeşidi: Evlilik Turizmi Kültür turizmi, golf turizmi, deniz turizmi,mağara turizmi derken Türkiye’nin yıldızı artık evlilik turizminde parlamaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Antalya’da evlenen 11 bin çiftin yarıya yakını yabancı uyruklu olduğu bildirildi. Turizmciler de turistleri Türkiye’de evlenmeye teşvik etmek için paket programlarına otantik kına geceleri, gelin hamamları ve damat traşlarını ekledi.

Fethiye’de geçen yıl 338 yabancı turist dünya evine girdi. Fethiye’de yapılan yabancı evliliklerinin bir önceki yıla göre yüzde 30 arttığı gözlendi.

Hindistan’ın en zengin işadamlarından Shyam Bhatia oğlunu evlendirmek için ‘dünyanın en güzel şehri’ dediği İstanbul’u seçmişti.

Boğaz kıyısındaki Çırağan Sarayı’nda yapılan ve 4 gün 4 gece süren düğün uzun süre konuşulmuştu.Çırağan Sarayı, bir yılda 100’ün üzerinde düğüne ev sahipliği yapıyor ve bunun 5’te 1’i yabancı çiftlerden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çırağan Sarayı Evlilik, Evlilik Turizmi, Evlilik Turizmi Haberleri, Evlilik Turizmi Türkiye, Türkiye Evlilik Turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları