Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eumania Antik Kenti gün yüzüne çıkarılacak

03 Aralık, 2012 | 15:04

Eumania Antik Kenti gün yüzüne çıkarılacak/Turizm Haberleri

Denizli’nin Çivril ilçesi Işıklı beldesinde Phrygia Bölgesi kentlerinden olduğu tespit edilen ‘Eumania Antik Kenti’nde kazı çalışmaları başlıyor.

Çalışmaların bahar aylarında başlayacağı ve çalışmalarla birlikte antik kentin gün yüzüne çıkarılacağı bildirildi.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz ile birlikte Eumania Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Burada yetkililerden bilgi alan Vali Demir, Sarıbaba Tepesi olarak adlandırılan antik kentin bulunduğu bölgeyi yerinde inceledi. Antik Kentteki kazıların kış mevsimine girilmesi ve hava şartlarının kazı çalışmalarını olumsuz etkileyeceğinden dolayı önümüzdeki yaz döneminde kapsamlı bir kazı çalışmasının başlayacağı açıklandı.

M.Ö. 159-138 yıllarda Pergamon Kralı II. Attalos tarafından kardeşi ve eski Bergama Kralı II. Eumenes’e izafen kurulduğu tespit edilen Eumania Antik Kentinin Phrygia Bölgesi kentlerinden kabul ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdülkadir Demir, Denizli Valisi, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Eumania Antik Kent, Eumania Antik Kenti, Eumania Antik Kenti kazı, Eumania Kenti, kazı çalışmaları, Laodikya antik kenti, Phrygia Bölgesi, Prof. Dr. Celal Şimşek, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları