Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Etiyopya uçağındakiler için umut kesildi

27 Ocak, 2010 | 09:37

Lübnan’nın başkenti Beyrut’tan kalkan ve kalkıştan 45 dakika sonra Akdeniz’e düşen Etiyopya Havayolları’na ait yolcu uçağında bulunanlar için umut kesildi.

92 kişinin yer aldığı uçağın arama kurtarma çalışmalarında şimdiye kadar 34 cesede ulaşıldı.

Lübnan Savunma Bakanı Elias Murr, uçağın denize düşmesinin nedeni olarak büyük bir fırtınaya yol açan meteorolojik koşulları gösterdi.

Beyrut Havaalanı Kontrol Kulesi yetkilileri de, pilottan, fırtınaya göre yön değiştirmesinih istendiğini ancak pilotun uyarıyı dikkate almadığını öne sürdü.

Etiyopya Havayolları’nın açıklamasına göre, şimdiye kadar kurtarılan kimse yok. Araştırmalar, havadan ve denizden sürüyor.

Etiyopya havayolları, uçakta Türk yolcu olduğunu açıklamıştı. Ancak Türk diplomatik kaynakları ve Lübnan Haber Ajansı’nda uçakta Türk vatandaşı olmadığı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyrut Havaalanı Kontrol Kulesi, Etiyopya Havayolları, Etiyopya Havayolları Uçağı, Etiyopya uçağı, Lübnan Haber Ajansı, Lübnan Savunma Bakanı Elias Murr,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları