Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Etihad’ın ilk İstanbul uçuşu gerçekleşti

01 Haziran, 2009 | 19:14

Etihad Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ulusal havayolu şirketi olan ve havacılık sektörünün önemli isimlerini bünyesine katarak Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Fatoş Kutay’ı getiren Etihad’ın ilk İstanbul uçuşu gerçekleşti.

Bu sabah saat 09:15’te Abu Dabi’den havalanan EY97 sefer sayılı Etihad uçağı saat 12:50’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi.

 

Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçisi Hakkı Akil ve Etihad Üst Ticari Yöneticisi Peter Baumgartner ile BAE’den gelen basın mensuplarını da taşıyan uçak, iniş kapısına Havalimanı İtfaiyesi’nin su takı gösterisi eşliğinde yanaştı.

 

 

Fatoş Kutay  

Yolcuları ve heyeti BAE Türkiye Büyükelçisi Khalid Khalifa Al Mualla ve İstanbul Uluslararası Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ulutaş karşıladı.

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Etihad CCO’su Peter Baumgartner, Etihad’ın kurulduğu 2003 yılından bu yana dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olarak havacılık tarihine geçtiğini ifade ederek “5 yıl gibi kısa bir sürede dünya genelinde 53 yeni rotaya uçuş başlatarak merkezimizin bulunduğu Abu Dabi’yi dünyaya bağladık.

Türkiye’nin ticari başkenti İstanbul’u da uçuş ağımıza eklemenin gururunu yaşıyoruz.

Hızla gelişmekte olan Türkiye şirketimiz için büyük önem taşıyor.

Etihad karşılama

BAE ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi son beş yıl içinde %400’ün üzerinde artış gösterdi ve biz bu iki ticari merkez arasındaki yüksek talebi öngörerek hareket ediyoruz.

BAE ile Türkiye arasındaki seyahatve turizm ticaretinin büyümesinde ve gelişmesinde aktif rol oynamak amacındayız” diye konuştu.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz ise Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada en fazla turist kabul eden ülkelerden biri olduğunu belirterek, geçen yıl 26 milyon 300 bin turistin ağırlandığını söyledi.

 

 

Türkiye’nin konuk ettiği turist sayısıyla dünyanın ilk 7 ülkesi arasında yer aldığını kaydeden Yılmaz, Türkiye’ye olan ilginin artmasında Arap televizyonlarında gösterilen Türk dizilerinin katkısı olduğunu vurguladı.

etihadkurdele260

Konuşmaların ardından ise kurdele kesme töreni düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

Etihad Havayolları Maldiv Adaları

Etihad Havayolları Maldivler, Hindistan, Güney Afrika, UzakdoğuEtihad
Etihad Türkiye’de Etihad Havayolları tüm Türkiye’de şimdi izlerle. Etihad
Etihad Airways Etihad ile uçmanın ayrıcalığını bizimle yaşayın. Etihad

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BAE, Birleşik Arap Emirlikleri, Etihad, Etihad ilk uçuş, Fatoş Kutay, Hakkı Akil, Khalid Khalifa Al Mualla, Mehmet Ulutaş, Peter Baumgartner,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları