Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Estonya Büyükelçisi’nden Muğla Valiliği ziyareti

11 Ekim, 2010 | 15:01

Estonya’nın Ankara Büyükelçisi Avivo Orav, eşiyle birlikte Muğla ve ilçelerinde incelemelerde bulundu. Orav, Vali Fatih Şahin’i de makamında ziyaret etti.

Vali Şahin, ziyarette yaptığı konuşmada, “Estonya Büyükelçisi ve eşinin Türkiye’ye gelmesinden ve onları aramızda görmekten büyük mutluluk duymaktayım. Muğla, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle yabancı turistlerin rağbet ettiği illerin başında geliyor. Estonyalı turistlerin önümüzdeki yıllarda Muğla’ya daha çok gelmesini, Türk turistlerin de Estonya’ya giderek iki ülke insanlarının karşılıklı kültürlerini paylaşmasını çok önemsiyorum.” dedi. Büyükelçi Orav ise Estonya’nın toplam nüfusunun 1 milyon 300 bin olduğunu belirterek, “Küçük bir ülkeyiz. Türkiye’ye geçen yıl 30 bin Estonyalı turist gelmişti. En çok gittikleri yerlerin başında Antalya ve Bodrum var. Önümüzdeki yıllarda Estonyalı turist sayısının artmasını dilemekteyim. Aynı şekilde Türk turistleri de Estonya’ya bekliyoruz. Ülkenizi, Muğla ve yöresinin doğal güzelliklerini ve kültürel zenginliklerini çok beğendim.” ifadelerini kullandı.

Valilik şeref defterini de imzalayan Avivo Orav’a, Vali Fatih Şahin tarafından ziyaretin anısına Kavaklıdere bakır el sanatları ürünü, eşine de Melsa el sanatları ürünü hediye edildi. Orav ise Şahin’e, Estonya’yı tanıtıcı bir kitap verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avivo Orav, Estonya Büyükelçisi, Estonya Büyükelçisi Avivo Orav, Estonya Büyükelçisi Muğla, Estonya Büyükelçisi Muğla Zİyareti, Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Avivo Orav, Turizm Gazetesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları