Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Estetik ve zarafet şehri Sorrento

20 Mayıs, 2011 | 18:32

Yaklaşık 16.000 nüfuslu İtalya ‘nın güneyindeki küçük bir şehir Sorrento.

Napoli ve Pompei ‘den kolaylıkla ulaşılabilen Sorrento, muhteşem manzaralara sahip estetik ve zarafetlerle dolu bir turizm kenti.

Daracık, yemyeşil sokakları, çiçeklerle donatılmış meydanları, lüx otelleri ile İtalya ‘nın en romantik şehirlerinden olan Sorrento Türkiye ‘de çok fazla bilinmiyor.  Sorrento, Avrupalı turistlerin gözdesi durumunda ve Türkiye ‘nin de yeni yeni ilgisini çekmeyen başladı.

Sorrento ‘da Limonçello keyfi

Sorrento;  su, limon, alkol ve şekerden yapılan Limonçellosu ile oldukça meşhur. Muhteşem manzaralı Sorrento restorant ve cafelerinde Limonçello keyfi yapmak ayrı bir keyif…

Şarapları ile ünlü İtalya ‘nın Sorrento kenti; sakin, dingin, huzurlu ve romantik bir tatil geçirmek isteyenler için  mükemmel bir destinasyon. Bu sebeble dünyanın birçok yerinden balayı çiftlerinin ilk durağı oluyor Sorrento.

Zarif bir kent Sorrento

Sorrento kentinde heryer o kadar estetik ve zarif ki, kültür, sanat, deniz ve doğa tüm güzellikleri burada bulmak mümkün… Tasso Meydanı ile ünlü Sorrento ‘da kültür ve sanat etkinlikleri de bir hayli önem arz ediyor. Sorrento, ünlü şair Torquato Tasso, Sovyet/ Rus yazar Maxim Gorky, astro-fizikçi Ian Dickson gibi birçok ünlü isme ev sahipliği yapan ve  adına şarkılar bestelenen bir kent.

Sorrento ‘dan deniz otobüsü ile kolaylıkla Capri adasına geçmek mümkün. Capri adasına Amalfi, Positano, Sorrento ya da Napoli’den kalkan denizotobüsleri ile ulaşılabiliyor. Dünyanın en ünlü ve büyük moda markalarının bulunduğu bu küçük ada da Sorrento gibi dar sokakları , sakinliği ve ihtişamlı mağazaları ile oldukça dikkat çekici.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amalfi, Capri adası, Limonçello, Napoli, Positano, Sorrento, Sorrento hakkında, Sorrento İtalya, Sorrento kültür, Sorrento Limonçello, Sorrento şarapları, Sorrento şehri, Sorrento Tasso meydanı, Sorrento tatil, Sorrento turu, Sorrento vikipedi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
estetik
16 Haziran, 2011

estetik yaptırmak istiyorum deniz akkaya gibi olmak istiyorum, estetik yaptırsam yüzüme komple ileride bir sorun olur mu?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 16th, 2011 at 15:24 estetik mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları