Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz” sergisi meraklılarını bekliyor!

03 Ekim, 2013 | 16:14

osmanli-sergisi Küçükçekmece Belediyesi, Osmanlı ve Sanat tarihi açısından büyük önem taşıyan”Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz” isimli sergiyle yeni kültür sanat sezonunu açıyor.

‘Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz’ isimli sergi, Sultan Abdülaziz’in eskiz ve tablolarının yer alması yönüyle dikkat çekiyor. Bir padişahın kendi el emeği göz nuru eserlere yer verilmesi açısından bir ilki teşkil edecek olan sergide, Osmanlı Devleti’nin 32. Padişahı olan Sultan Abdülaziz’in bilinmeyen bir yönü de sanatseverlerle buluşacak.

ESKİZLER VE YAĞLI BOYA TABLOLAR YER ALIYOR

Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği’nin özel çabaları ile sergileme ve yayımlama hakları alınan Sultan Abdülaziz koleksiyondaki eskizler, Polonya’daki Krakow müzesinden İstanbul’a getirildi.

Toplam 67 adet eskizin yanı sıra, Dolmabahçe Sarayı ve Askeri Müze koleksiyonlarında Ömer Faruk Şerifoğlu tarafından dikkatle incelenen ve imzasız oldukları tespit edilen yağlı boya tablolar da yine sergi koleksiyonuna dahil edildi. Projenin organizasyonu Uluslar Arası Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirildi.

Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in, koordinatörlüğünü Selman Gemuhluoğlu’un yaptığı sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TBMM Milli Saraylar ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği sonucu 5 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde açılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Askeri Müze, Dolmabahçe Sanat Galerisi, Dolmabahçe Sarayı, Eskizlerden Tablolara Sultan Abdülaziz, Krakow müzesi, Krakow müzesi Polonya, Küçükçekmece Belediyesi, Kültür ve Sanat Derneği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ömer Faruk Şerifoğlu, Osmanlı Devleti, Osmanlı sergisi, Osmanlı ve Sanat tarihi, Sultan Abdülaziz, Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları