Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyadaki en eski yazma eserleri Süleymaniye’de

13 Mayıs, 2010 | 16:54

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Develioğlu, Abdullah Çınar ve Muhammed Yener ve İTO Müşaviri İsmail Şen, Süleymaniye Kütüphanesini ziyaret etti.

Süleynmaniye Yazma Eser Kütüphanesi’nin çeşitli bölümlerini gezen İstanbul Ticaret Odası heyetine, Kütüphane Müdürü Emir Eş tarafından bilgi verildi.

Dünyanın en eski ve en zengin koleksiyonlarından birine sahip olan Süleymaniye Yazma Eser Kütüphanesi, eşsiz kitapların korunduğu bir yer. Kütüphanenin Müdürü Emir Eş, İTOYönetim Kurulu Üyelerine verdiği bilgide Süleymaniye’nin nicelikten çok nitelik olarak öne çıkan bir koleksiyona sahip olduğunu belirtti.

Bazı padişahları bizzat hattatlığını yaptığı Kuran-ı Kerim’ler, divanlar, Ebul-İz’in Kitab-ül Hiyel’i gibi çok değerli eserlerin korunduğu kütüphaneye dünyanın dört bir aynından araştırmacılar geliyor.

Zyarette,tarihimizin en önemli kültür hazinelerinin toplandığı kütüphane ile ilgili İTO’nın yapabilceği katkılar ve geçekleştirilebilecek ortak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin tekrarlanması temennisi de edile getirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Çınar, Ebul-İz'in Kitab-ül Hiyel, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu, İTO Müşaviri İsmail Şen, Kütüphane Müdürü Emir Eş, Mehmet Develioğlu, Muhammed Yener, Süleymaniye, Süleymaniye Kütüphane, Süleymaniye Kütüphanesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları