Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eski Turizm Bakanlarından Julianne Moore’lu tanıtıma tepki

07 Şubat, 2014 | 11:20

Ertuğrul Günay

Eski Kültür ve Turizm bakanları Ertuğrul Günay ve Bahattin Yücel, bakanlık tarafından Emrah Yücel’e verilen 50 milyon dolarlık tanıtım ihalesini sert sözlerle eleştirdiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın siparişi üzerine Emrah Yücel’in Hollywood yıldızı Julianne Moore ile tanıtım filmleri çekmesinin ve kampanyanın detaylarını paylaşmasının ardından eski bakanlar Ertuğrul Günay ve Bahattin Yücel’den hem tanıtım ihalesine, hem de stratejiye tepki geldi.

Twitter adresinden açıklamalarda bulunan Ertuğrul Günay, “Dönemimde tanıtım ihalesi, tam şeffaflıkla, bakanlık yetkilileri, turizm kuruluşları ve akademisyenlerin katılımıyla yapıldı. Hiç tek firma olmadı, şeffaf bir süreçte en az dört-beş firma alıyordu. Komisyonlar da bugünden çok düşüktü” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Günay’ın tweetlerine yanıt veren bir başka eski bakan Bahattin Yücel ise “Dünyada altıncı sırada yer alan Türkiye için bu kampanya çok amatörce. Turizm sektörü reklamcısından daha ileride. Bu yöntemle Türkiye’nin tanıtımının performansı olmayan bir şirkete verilmesi suçtur. Eskiden yarışma jürisinde, TÜRSAB, konaklama sektörü ve Reklamcılar Derneği yer alır, birlikte karar verilirdi. Şimdi oldubittiye getirilmiş. Tanıtma ihalesinin kapalı kapılar ardında, yarışma yapılmaksızın verilmesinde bu şirket sahibinin eski bir bakanla yakınlığı etkili oldu mu? Tantım İhalesi şeffaflaştırılmalı. İlk kez ihale kazanan bir şirket sahibinin kendisini ülkesinin kamuoyuna tanıttığı bir kampanya izliyoruz. Emrah Yücel, LA’de (Los Angeles) yaşayan bir grafikçiymiş” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKP, Bahattin Yücel, bahattin yücel twitter, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Twitter, Julianne Moore, julianne moore tanıtım, julianne moore turizm tanıtımı, Turizm Bakanlığı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları