Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eski Turizm Bakanı Kırımlı Balıkesir’de toprağa verildi

15 Aralık, 2011 | 11:01

Eski Turizm Bakanlarından Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı Dr. Ahmed İhsan Kırımlı (91) Balıkesir’de toprağa verildi.

Türkiye’deki Kırım Tatar muhaceretinin lideri de olan Dr. Ahmed İhsan Kırımlı’nın Zağnospaşa Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına oğulları Hakan ve Cihan Kırımlı ile yakınları dışında Kırım Tatar Meclis Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin şube başkanları ve yöneticileri, Vali Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, MHP Balıkesir milletvekili Ahmet Duran Bulut, Balıkesir eski Belediye Başkanı Sami Gökdeniz, Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Meclis Başkanı Rona Yırcalı, işadamları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze Namazı’nı Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari kıldırdı. Kırım-Tatar bayrağına sarılı tabut daha sonra ellerde taşınarak Başçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi. Kırımlı’nın aile kabristanındaki mezarına Kırım Tatar’dan getirilen toprak da serpildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmed İhsan Kırımlı, Ahmed İhsan Kırımlı öldü, Ahmed İhsan Kırımlı vefatı, Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari, Cihan Kırımlı, Eski Turizm Bakanı Kırımlı, Kırım-Tatar, Meclis Başkanı Rona Yırcalı, Turizm bakanı Ahmed İhsan Kırımlı, Zağnospaşa Camii,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları