Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eski ABD konsolosluğu otel olacak

13 Ocak, 2010 | 09:55

Eski ABD konsolosluğu otel olacak ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstinye’ye taşındıktan sonra boşalttığı Beyoğlu’ndaki eski binasına otel izni verildi.

ABD’nin Avrupa’daki ilk, dünyadaki ikinci temsilcilik binası olan Tepebaşı’ndaki tarihi binayı kiralayan işadamı Serdar Bilgili, eski konsolosluğu otele dönüştürecek.

Palazzo Corpi adlı bina, 1873’te İtalyan mimar Giacomo Leoni tarafından dönemin önemli armatörlerinden Ignazzio Corpi için tasarlandı.

Tarihi bina, ABD hükümetinin yurtdışındaki Avrupa’da ilk, dünyada 2. temsilcilik binası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkonsolosluğu, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, ABD İstanbul Konsolosluğu, ABD İstanbul Konsolosluğu Otel, Palazzo Corpi, Serdar Bilgili ABD Konsolosluğu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları