Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eski ABD Başkanı Barack Obama ve ailesi dünya turu yaptı!

04 Ağustos, 2018 | 14:20

Eski ABD Başkanı Barack Obama ve ailesi dünya turu yaptı!

Eski ABD Başkanı Barack Obama ve ailesi dünya turu yaptı. 2017 yılının Ocak ayında Beyaz Saray’dan ayrılan Obamalar, dünyanın çeşitli yerlerinde uzun süren bir tatil yaptılar. Eski başkan Virgin Adaları, Fransız Polinezyası, İtalya, İskoçya ve Bali gibi yerlere giderek 8 yıl süren başkanlık yorgunluğunu atmaya çalıştı.

ABD’nin eski başkanı Barack Obama ve ailesi dünya turunda birçok destinasyonu görme şansını yakaladı.

8 yıl sonra görevi Donald Trump’a devreden ABD’nin eski başkanı Barack Obama görevden ayrıldıktan sonra birkaç günü Palm Springs’te ailesiyle geçirdikten sonra ünlü milyarder Richard Branson’un Virgin Adaları‘ndaki Necker Adası’na gitti.

Obama'ların ilk durağı Richard Branson'un Necker Adası

Obama’ların ilk durağı Richard Branson’un Necker Adası

Eski başkan Barack Obama ve eşi Michelle Obama, tatillerine ünlü iş adamı Richard Branson’un Necker Adası’nda başladı.

Virgin Adaları’nda bulunan ve İngiliz milyarder Sir Richard Branson ait olan 72 dönümlük ada jet sosyetenin önemli uğrak yerlerinden. Konukları oldukça seçkin insanlardan oluşan bu adada en fazla 34 kişi konaklayabiliyor.

Necker adası Sir Richard Branson'a ait

Adadaki odalar en az bir hafta kiralanıyor ve geceliği 4.280 dolardan başlıyor. Sir Richard Branson ait adanın tamamını kiralamak isteyenler ise 78.000 doları gözden çıkarmak zorunda.

Obama Moskito Adası'nda kitesurfing yaptı

Eski ABD Başkanı Barack Obama, kaldıkları adanın yakınındaki Moskito Adası’ndaki kitesurfing heyecanını yaşarken, Sir Richard Branson bu anları kendi bloğunda paylaştı.

Branson , Obama'dan büyük bir onur duydu

Branson bloğunda, Obama’yı adasına davet etmenin “büyük bir onur” olduğunu belirtti. Richard Branson ayrıca Barrack Obama’ya meydan okuduğunu da belirtti. Obama’ya sörf ile yarışma konusunda meydan okuyan Brannson, Obama’nın 100 metrelik bu meydan okumayı kabul ettiğini de belirtti.

Obama gol oynamak için Hawaii'ye uçtu

Obama gol oynamak için Hawaii’ye uçtu!

Barack Obama, Necker Adası’nda tatilinin ardından California’ya bazı teknoloji yöneticileri ile görüşmek için geçti ve buradaki işini bitirdikten sonra Mid Pacific Country Golf Club’da golf oynamak için Hawaii‘ye uçtu.

Dünyanın diğer ucu Resort The Brando'ya gittiler

Dünyanın diğer ucu Resort The Brando’ya gittiler

Barack Obama, mart ayının ortasında Fransız Polinezyası‘nda Tetiaroa Adası’nda bulunan ünlü tatil beldesi Resort The Brando’ya gitti. Resort The Brando’nun ismi 1967’de satın alan Marlon Brando’nun adından almakta.

Marlon Brando'nun adından almakta

2014 yılında lüks bir tesise dönüştürülen tesis, beyaz bir kumsalı ve 35 villayı barındırmakta. Tek yatak odası bulunan bir villa, düşük sezonda 2.500 dolara kiralanırken, yüksek sezonda ise 3,800 dolara kadar çıkmakta ve her villanın kendine ait havuzu bulunuyor.

Michelle Obama gezip alış veriş yaptı

Barack Obama’nın eşi Michelle Obama Resort The Brando’da kaldıkları sürece çeşitli aktivitelerde bulundu. Bayan Obama paddleboarding yaparak vakit geçirdi.

Bu arada Barack Obama’nın burada kaldığı süre boyunca çeşitli aktivitelerin yanı sıra anıları yazma konusunda çalıştığı da öğrenildi.

Obamalar, Bruce Springsteen, Tom Hanks ve Oprah Winfrey ile aynı teknede

Obama’lar, Springsteen, Hanks ve Winfrey ile aynı teknede

Obama’lar daha sonra Güney Pasifik’teki Moorea Adası’ndan milyarder iş adamı David Geffen’in ‘Rising Sun’ adlı yatına geçti. Yatta Bruce Springsteen, Tom Hanks ve Oprah Winfrey ile birlikte uzun zaman geçiren Obama ailesi Fransız Polinezyası’nda yaklaşık 1 aya yakın zaman geçirdi.

Obamalar Borgo Finocchieto'da dinlenmeyi seçti

Obama’lar Toskana tatilinde ziyafet çekti

Aylardan mayısı gösterirken Obama’lar bu kez İtalya’da görüldü. Barack Obama, Milano’da Gıda İnovasyon Zirvesi’nde bir konuşma için bulunurken, muhteşem güzellikteki İtalya Plajları‘nı da görmeyi ihmal etmedi.

Obama çifti altı günlük tatillerinde Toskana‘ya giderek 14. yüzyıldan kalma restore edilmiş Borgo Finocchieto’da dinlenmeyi seçti.

Borgo Finocchieto, Obama’nın başkan olduğu 2013-2017 yılları arasında İtalya’nın ABD Büyükelçisi olarak görev Amerikalı John Phillips’e ait. John Phillips, terk edilmiş bir köy olan köyü 2001 yılında alarak tadilat yaparak oldukça lüks bir tesis haline getirdi.

Michelle Obama Toskana’da gezmeyi de ihmal etmedi. Bayan Obama Montalcino kasabasında alış veriş yaparak İtalya’dan eli boş dönmedi! Barack Obama ise Castiglion del Bosco sahasında bol bol golf oynayarak İtalya tatilini renklendirdi

Obamalar Massimo Bottura'nın yemeklerini tattı

Obama ailesi ayrıca dünyaca ünlü İtalyan şef Massimo Bottura’nın John Phillips’in ev sahipliği yaptığı bir etkinlikte İtalya’nın en iyi yemeklerini tatmayı da ihmal etmedi.

İtalya tatilini noktalayan Obama çifti, Obama Vakfı adına Avrupa’da çeşitli organizasyonlara katıldı. Barack Obama golf oynamaya İskoçya’daki St. Andrews’da da devam etti.

Ve Obama ailesi Uzakdoğu'nun incisi Bali'de

Ve Obama ailesi Uzakdoğu’nun incisi Bali’de

Obama ailesi, haziran alında ise Endonezya’nın balayı adası olarak bilinen Bali‘ye geçerek dünya turuna devam etti. Bali Adası’nda geceliği 2.500 dolarlık Four Seasons Otel’de konaklayan Obama ailesi tropik cennette oldukça iyi vakit geçirdi.

Obamalar Bali'deki Ayung Nehri'nde rafting yaptı

Barack Obama’nın çocukluğunda birkaç yıl geçirdiği Endonezya’da tatil yapan aile Ayung Nehri’nde rafting yaparak heyecan dolu zaman geçirirken, çevreyi de gezmeyi ihmal etmedi.

Michelle Obama çocukları Malia ve Sasha ile sarı sarongs giydi

Obama ailesi kutsal sularıyla ünlü olan Tirta Empul Tapınağı’nı ziyaret ederken, Michelle Obama çocukları Malia ve Sasha ile sarı sarongs (Bir tür peştemal) aldılar.

Obama'nın kızları Yogyakarta'daki Prambanan Tapınağında

Obama ailesi daha sonra Barack Obama’nın annesi Ann Dunham’ın yıllarca çalıştığı Java Adası’nda bulunan Yogyakarta’daki Prambanan Tapınağı’nı da ziyaret etti.

Obamalar Java Adası'nda bulunan Yogyakarta'daki Prambanan Tapınağı'nda

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayung Nehri, Bali Adası, Barack Obama, Borgo Finocchieto, Bruce Springsteen, David Geffen, Endonezya, Eski ABD Başkanı, Four Seasons Otel, Fransız Polinezyası, Hawaii, italya plajları, John Phillips, Marlon Brando, Massimo Bottura, Michelle Obama, Milano, Moskito Adası, Necker Adası, Obama ailesi, Obamalar, Oprah Winfrey, Prambanan Tapınağı, Resort The Brando, Richard Branson, Rising Sun, Tetiaroa Adası, Tom Hanks, Toskana,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları