Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erzurumlular kar bekliyor / Turizm Haberleri

27 Ocak, 2011 | 12:41

Erzurumlular kar bekliyor / Turizm Haberleri

Aylardır beklenen kar yağışı gece saatlerinde Erzurum’a uğramadı. Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen kar yağışlı hava Erzurumluların hevesini kısa sürede hayal kırıklığına bıraktı. Saat 22.00 sularında toz şeklinde Erzurum şehir merkezinde 5 dakika kadar kar serpiştirdi.

Erzurumlular karın toz şeklinde düşmesi ve ardından da kesilmesi üzerine üzüldü. Atlama kulelerinin bulunduğu alanda hatıra fotoğrafı çektiren bazı vatandaşlar yeniden ve daha yoğun kar yağması için dua ettiklerini belirtti. Dünden beri kar yağışı beklediğini ifade eden Sedat Durmuş isimli bir kişi, kar yağması için dua ettiğini aktararak; “Günlerden beri beklediğimiz kar bugüne kadar yağmadı. Rabbimden isteğimiz beklenen karın yağması. Kar yağarsa yarın memleketimiz bu olimpiyatlardan yüzünün akıyla çıkar” dedi.

Berkay Alkan isimli vatandaş ise yaklaşık 2 saat önce toz şeklinde düşen karın, oyunlar gününde yoğun olarak yağmasını temenni ederek, “Yaklaşık 2 saat önce kar toz şeklinde yağdı. Yarın büyük kar bekliyoruz. İnşallah yarın Erzuruma gelen misafirlerimizi sevindireceğiz.” diye konuştu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hafta içerisinde yoğun kar yağışı beklemediklerini söyledi. Aynı yetkililer Karadeniz ve Balkanlar üzerinden gelen kar yağışlı havanın zaman zaman toz kar şeklinde kendisini göstereceğini dile getirdi. Hava sıcaklıkların da ise 3- 5 derece arasında artış beklediklerini dile getiren aynı yetkili, gece en düşük hava sıcaklığının Erzurum’da eksi 5 derece beklediklerini anlattı.

Bu arada karın toz şeklinde kendini göstermesinin ardından Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar kürüme araçları da olası yoğun yağışa karşı alarma geçirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum kar, Erzurum kar bekliyor, Erzurum kar yağışı, Erzurum Kış Olimpiyatları, Erzurum Olimpiyatlar, Erzurumlular Kar, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları