Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erzurum, bu kış 6 bin Polonyalı turisti ağırlamak istiyor

18 Ekim, 2012 | 18:55

Erzurum, bu kış 6 bin Polonyalı turisti ağırlamak istiyor

Kış aylarında İranlı ve Rus turistlerin vazgeçilmez tatil yerlerinden biri olan Erzurum, Polonyalıları ağırlamak için kolları sıvadı. Erzurum Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk, “Polonya’nın 5 ana şehrinden 6 bin turist kış sporları için Erzurum’a gelecek.” açıklamasında bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde bir basın toplantısı düzenleyen Öztürk, kış turizmiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Erzurum’un uluslararası bir kış turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Öztürk, Varşova Fuarı’nda Polonya Tur Operatörleri Birliği başkanı ve sektör temsilcileriyle görüşmeler yaparak Erzurum tanıtımı için Polonyalı tur operatörlerini harekete geçirdiklerini kaydetti. Öztürk, “Itıka şirketi ekim ayında Ponzan Fuarı’nda Erzurum görselleri kullanarak talebin daha da artırılması amaçlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı turizmin tüm yurtta yayılması çerçevesinde Erzurum’un tanıtımına yönelik sezon öncesi 80 gazetecinin Erzurum’a getirilmesini sağlayacak.” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Erzurum’un tanıtmına yönelik Itıka adlı firmaya yaklaşık 70 bin dolar civarında reklam desteği verilmesini kararlaştırdıklarını söyleyen Öztürk, “15 Eylül’de başlatılan reklam kampanyası çerçevesinde otobanlarda ve geçiş noktalarında bulunan reklam panolarına 10 adet tanıtım afişi asılacak.” şeklinde bilgi verdi.

Öztürk, Erzurum’un tanıtımı için Polonya’da yayın yapan dergilere de tanıtıcı reklamlar verildiğini belirtti. Ayrıca ülkenin önemli internet sitelerinde Erzurum’u tanıtan bilgiler verildiğini söyledi. Öztürk, tanıtım için Polonya’nın önde gelen gazetelerine de reklam verildiğini açıkladı. The New York Times gazetesinde 2011’de yer alan bir haberde Palandöken’in dünyanın en iyi 18. kayak merkezi olarak gösterildiğini belirten Öztürk, “Bizim hedefimiz şehir olarak dünyanın en iyiler arasına girmektir.” sözlerine yer verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum, Erzurum haberleri, Erzurum polonyalı turist, Erzurum turist, Erzurum turistler, Rus Turistler Erzurum,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları