Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Özkük’ün yeni yazı dizisi Küba Seyahati, Havana ve Hemingway

18 Ekim, 2014 | 14:16

Ertuğrul Özkök Havana Küba Ambos Mundos Oteli

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök Küba seyahati ile ilgili yazı dizisi önümüzdeki günlerde başlıyor. Özkük Havana’ da  Hemingway’ in oteli olarak bilinen Ambos Mundos Otel’ in önünde gotoğrag çektirdi.

Yazar Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Küba Seyahati hakkında bir yazı dizisine başlayacağının duyurusunu bugün yazarı olduğu Hürriyet Gazetesi’ nden duyurdu. Özkük’ ün Küba Gezisi yazı dizisi yarın başlayacak. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’ dan Küba Havana fotoğraflarını paylaşan Ertuğrul Özkök, Havana’ da Heminway’ in konakladığı otelin önünde fotoğraf çektirdi.

Küba’ da Hemingway’ in  Oteli; Havana Ambos Mundos Otel

kuba-havana-hemingway-ambos-mundos-oteli Amerikalı yazar Ernest Hemingway bir süre Küba Havana’ da yaşadı ve bu süre içerisinde Havana ‘ da hala hizmet vermekte olan Ambos Mundos Oteli’ nde konakladığı biliniyor.

1933 yılında Küba Havana’ ya gelen Hemingway Ambos Mundos Otel’ in 511 numaralı odasına yerleşiyor ki bu oda günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Hemingway’ in Oteli Havana Ambos Mundos Otel’ in 511 numaralı odasının penceresinden neredeyse tüm Havana’ yı keşfetmek mümkün. Ayrıca Havana sokaklarında Hemingway ‘ in izlerine hala rastlamak mümkün. Havana’ nın renkli sokaklarında Hemingway’ i taklit eden sokak sanatçıları ile karşılaşmak ve onlarla fotoğraflar çektirmek mümkün.

Hemingway buradan karısına yazdığı bir mektupta “Hayatımın geri kalanında Küba’yı anlamaya çalışacağım” demiştir. Ayrıca Hemingway Ambos Mundos Oteli’ndeki odasında Dünya Klasiklari arasında yer alan muhteşem romanı Çanlar Kimin İçin Çalıyor’ u tamamlamıştır. Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ ün Instagram’ da paylaştığı fotoğraflardan bir tanesi de Havana Ambos Mundos Otel’ in önünde çektirdiği fotoğraftır.

Havana Ambos Mundos Otel’ i detayları için tıklayınız…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ambos Mundos Otel, Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Ertuğrul Özkök, Ertuğrul Özkök Havana, Havana, Havana Ambos Mundos Otel, Hemingway, Hemingway Ambos Mundos, Hemingway Havana, Hemingway Küba, Hemingway' in oteli, Hürriyet, Hürriyet Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi, instagram, Küba, Küba seyahati,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları