Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Özkük’ün yeni yazı dizisi Küba Seyahati, Havana ve Hemingway

18 Ekim, 2014 | 14:16

Ertuğrul Özkök Havana Küba Ambos Mundos Oteli

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök Küba seyahati ile ilgili yazı dizisi önümüzdeki günlerde başlıyor. Özkük Havana’ da  Hemingway’ in oteli olarak bilinen Ambos Mundos Otel’ in önünde gotoğrag çektirdi.

Yazar Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Küba Seyahati hakkında bir yazı dizisine başlayacağının duyurusunu bugün yazarı olduğu Hürriyet Gazetesi’ nden duyurdu. Özkük’ ün Küba Gezisi yazı dizisi yarın başlayacak. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’ dan Küba Havana fotoğraflarını paylaşan Ertuğrul Özkök, Havana’ da Heminway’ in konakladığı otelin önünde fotoğraf çektirdi.

Küba’ da Hemingway’ in  Oteli; Havana Ambos Mundos Otel

kuba-havana-hemingway-ambos-mundos-oteli Amerikalı yazar Ernest Hemingway bir süre Küba Havana’ da yaşadı ve bu süre içerisinde Havana ‘ da hala hizmet vermekte olan Ambos Mundos Oteli’ nde konakladığı biliniyor.

1933 yılında Küba Havana’ ya gelen Hemingway Ambos Mundos Otel’ in 511 numaralı odasına yerleşiyor ki bu oda günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Hemingway’ in Oteli Havana Ambos Mundos Otel’ in 511 numaralı odasının penceresinden neredeyse tüm Havana’ yı keşfetmek mümkün. Ayrıca Havana sokaklarında Hemingway ‘ in izlerine hala rastlamak mümkün. Havana’ nın renkli sokaklarında Hemingway’ i taklit eden sokak sanatçıları ile karşılaşmak ve onlarla fotoğraflar çektirmek mümkün.

Hemingway buradan karısına yazdığı bir mektupta “Hayatımın geri kalanında Küba’yı anlamaya çalışacağım” demiştir. Ayrıca Hemingway Ambos Mundos Oteli’ndeki odasında Dünya Klasiklari arasında yer alan muhteşem romanı Çanlar Kimin İçin Çalıyor’ u tamamlamıştır. Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ ün Instagram’ da paylaştığı fotoğraflardan bir tanesi de Havana Ambos Mundos Otel’ in önünde çektirdiği fotoğraftır.

Havana Ambos Mundos Otel’ i detayları için tıklayınız…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ambos Mundos Otel, Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Ertuğrul Özkök, Ertuğrul Özkök Havana, Havana, Havana Ambos Mundos Otel, Hemingway, Hemingway Ambos Mundos, Hemingway Havana, Hemingway Küba, Hemingway' in oteli, Hürriyet, Hürriyet Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi, instagram, Küba, Küba seyahati,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları