Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan turizmcilere müjde

03 Haziran, 2009 | 14:12

Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay otellerin kışın personel çıkarmaması için, ‘Kış aylarında işçilerin sigorta primlerini biz ödeyelim’ açıklamasında bulundu.

Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD), Başkanı Nüvit Özkan  çok geç alınmış olsa da kararın sektöre olumlu yansıyacağını ifade ederek alınan karar sayesinde kışın açık olan otel sayısında ciddi artış yaşanacağını dile getirdi. 

Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya ise otellerde sezonluk çalışan işçilerin alınan kararla yıl boyu iş sahibi olacaklarını belirtti.

Her yıl otellerin yaz aylarında kalifiyeli, yabancı dil bilen eleman arayışı içerisine girdiğini belirten Kahya, “Turizm Bakanlığı’nın sigorta primi açılımı, sektörde bayram havası yarattı. Atık kışın kapandıktan sonra yaz sezonunda açılan oteller personel arayışına girmeyecek. Personellerle işverenler arasında uyum problemi sona erecek. Sürekli aynı elemanla çalışan işletmeler daha kaliteli hizmetler verebilecek.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Kleopatra Otelciler Birliği, Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği, KONTİD, Mustafa Kahya, Nüvit Özkan, Sektörel Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları