Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan Antalya’ya üçüncü havaalanı talebi

28 Aralık, 2009 | 13:08

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya’nın dünyanın en işlek havalimanlarından birine sahip olduğunu; ancak bazı bölgelere hizmet vermekte yetersiz kaldığını söyledi.

Ertuğrul Günay Antalya’nın batısında inanılmaz bir tarihi ve doğal zenginlik olduğunu fakat buraya ulaşılamadığını belirten Bakan Günay, “Antalya havalimanı, bu sonsuz sahillerin her yerine hizmet vermekte yetersiz kalıyor. Gazipaşa Havaalanı en yakın zamanda devreye girmesi gerekiyor. Antalya’nın batısında inanılmaz bir destinasyon var. Dolayısıyla burada küçük çapta da olsa yeni bir havaalanına ihtiyaç var.” dedi.

Ertuğrul Günay, eşi Gülten Günay’la Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) 25’inci yıl dönümü kutlamasına katıldı.

Ertuğrul Günay, turizm sektöründe krizin de etkisiyle 2008 yılının ortalarından itibaren büyük bir kırılganlık yaşandığına dikkat çekti. Türkiye’nin bu kriz ortamında turizmde başarı çıtasını yükselterek turist sayısı bakımından dünyada 9 sıradan 7 sıraya yükseldiğini kaydeden Günay, “Turizmde söz sahibi 10 ülkenin 9’u yılı eksiyle kapattı. Bir tek Türkiye 2009’u gelen turist sayısını artıyla kapattı. Şimdi bu başarıyı sürekli kılmamız gerekiyor. Bu alanda az zamanda çok ve büyük işler başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ama bunu sürekli kılmamız ve artılar getirmemizi sağlamamız gerekiyor. Artıyla kapattık, gelirde de üstündeyiz. Kişi başında dünya sıralamasının altında bir yerlerdeyiz. Şimdi bunu arttırmak zorundayız. Bunu sadece deniz kıyılarını doldurmakla olmaz. Doğa merkezlerimizle tanıştırmamız gerekiyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Antalya, Ertuğrul Günay Antalya Havaalanı, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay havalanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları