Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: “Ölçüyü kaçırmışlar”

23 Kasım, 2009 | 09:50

Ertuğrul Günay Tepkisi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhuriyetin kuruluşunun 86. yılı dolayısıyla Dolmabahçe Sarayı’nda verilen resepsiyonda içinden Atatürk çıkan pasta için, ‘’Ölçüyü kaçırmışlar’’ dedi.

CHP Muğla milletvekili Gürol Ergin’in bu konudaki sorusunu cevaplandıran Ertuğrul Günay, ‘’Biz Atatürk’ü çok özel korumalıyız, özenle korumalıyız. Atatürk’ü pastadan çıkarmak gibi bir takım ölçüyü kaçırma davranışlarına girişmemeliyiz’’ şeklinde konuştu.

İstanbul’daki Cumhuriyet resepsiyonunda 6 metre boyunda ve 4 metre eninde “Cumhuriyet Pastası” kesilmiş, pastanın içinden, bal mumundan yapılmış ve halkı selamlayan Atatürk heykeli çıkmıştı. İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın da katıldığı törende, pastayı Pelit Pastanelerinin sahibi Selahattin Ayan’ın, Atatürk figürünü ise modacı Faruk Saraç’ın yaptığı belirlenmişti.

Eleştiriler üzerine bir açıklama yapan Vali Güler ‘’ Pastanın içinden Atatürk çıkmadı. Hazırlanan özel bir mekanizma ile platformda Atatürk çıktı ve 10. Yıl Nutku dinlendi. Daha sonra biz ön taraftaki pastayı kestik. Bunu birbirine karıştırıyorlar. Görkemli şekilde kutlanan hazırlığın gölgelenmeye çalışılması olarak değerlendiriyorum’’ demişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aykut Cengiz Engin, CHP Muğla milletvekili Gürol Ergin, Cumhuriyet Resepsiyonu, Cumhuriyet resepsiyonun, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Sarayı Cumhuriyet Resepsiyonu, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Tepkisi, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Muammer Güler, Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ülkü Adatepe,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları