Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay : Zeytinburnu’ndaki yapılarla ilgili uyarı yazısı yazdım

19 Ekim, 2011 | 10:48

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Zeytinburnu’nda şehrin tarihi siluetini bozduğu eleştirilerine konu olan yapılarla ilgili yaptığı açıklamada, “Orası turizm bölgesinin dışında olmasına rağmen tarihsel yarımadanın siluetini bozduğu kanaatiyle uyarı yazılarını yazdım” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hilton Otel’de düzenlenen 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Yarışmada birinci gelen İngiliz sanatçı Ross Thomson’a ödülünü Bakan Günay ve Aydın Doğan birlikte verdi.

Törende bir konuşma yapan Bakan Günay, Türkiye’de çok güzel gelişmeler olduğunu ancak daha da güzel şeylerin olması için savaş yerine barışın hakim olması gerektiğini ifade etti.

Bakan Günay, program çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevaplandırdı. Zeytinburnu’nda şehrin tarihi siluetini bozmakla eleştirilen yapılarla ilgili bir soru üzerine Bakan Günay, “Orası turizm bölgesinin dışında. Buna rağmen ben, tarihsel yarımadanın siluetini bozduğu kanaatiyle daha önce yerel yönetimlere yazı yazdım. Sanırım onlar da gerekli girişimlerde bulunacaklardır” dedi.

“İstanbul’un tarihsel siluetini korumak hepimizin görevi” diyen Bakan Günay, “Orası sur tecrit alanının hemen içinde kalıyor. 2006 yılında Ataköy’le ilgili benden önceki dönemde bakanlığın 2.5 emsal bir planı var. Ancak benim dönemimde böyle bir şey söz konusu değil. Benim dönemimde 6 ölçekli bir plan onaylanmadı. Hiçbir biçimde benim dönemimde 1’in üzerinde bir emsale onay vermedim” diye konuştu.

Bakan Günay, “Bazı basın organlarında bize yönelik göndermeler yer alıyor bu konu ile ilgili. Sanırım yerel yönetimler bu konu ile ilgili gerekli dikkati göstereceklerdir. Ben bu konu ile ilgili 3 ayrı uyarı yazısı yazdım” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aydın Doğan, Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Zeytinburnu, Zeytinburnu turizm, Zeytinburnu yapıları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları