Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay, Zeugma’yı anlatırken ağladı

09 Haziran, 2011 | 15:47

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir’de turizm yatırımcılarıyla buluştuğu Swiss Otel Grand Efes’teki toplantıda, tarihi eserlerin yağmalanışı ve Zeugma’yı anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Türkiye’de turizm hizmetlerini ibadet gibi düşündüğünü ifade ederken çok duygulandığını ve kendini mutlu hissettiğini söyledi.

Ertuğrul Günay, “Şu topraklara hizmet ediyoruz. Aynı şeyi Zeugma’da hissettim. Yurtdışına gittiğim zaman ören yerlerini geziyorum. ‘Şu Santos’tan, şu taş Bergama’dan, şu taş da Sarıkamış’tan geldi’ dediklerinde oturup dizlerimi dövmek geçiyor içimden. Biz ne yapmışız ki topraklarımızdan bu kadar güzelliği kaptırmışız? Sonunda Zeugma bitti. Yedi sekiz kez gitmişim. Oldu dedim, kıskanmayacağız artık başka müzeleri gezerken. Sevinçten ağladım. Bizim ören yerlerimiz, turistik zenginliklerimizle 21. yüzyıla, cumhuriyete layık bir ülke yaptık diyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Turizm sektörünü tek çatı altında toplama düşünceleri olduğunu belirten Bakan Ertuğrul Günay, “Türk turizminin yüksek kaliteyle perçinlenmesiyle bir marka haline gelmesi düşüncemiz var. Dünyanın en iyi 100’ü arasında konaklama tesisi, otel, dünyada ilk 20-25 derecelere giren, ödüller alan tesislerimiz var.” dedi. Günay, İzmir’de yatırım yaptırmama gibi bir gelenek olduğunu, bunu aşmaya çalıştıklarını, Güneydoğu ve Ege Bölgesi’nde yeni destinasyonlarla turizmin kültür boyutunu öne çıkaracaklarını sözlerine ekledi.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri de Türk turizminin daha büyük bir ivme kazanması için yapılması gerekenler konusunda görüşlerini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Swiss Otel Grand Efes, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Zeugma, Zeugma Turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
09 Haziran, 2011

Izmirde Turizm,kalkinmasi an
cak Yurt disindan direk ucak
seferlerinin artmasi ile müm
kün olur.Istanbula dört günlü
güne gelen Turist neden Izmire
gelmesin.Izmir ve civarina ge
len Turist Hava alanindan ali
nip oteline götürülüyor.Tatili
biten Turistlerin yüze kaci
IZMIR Sehrini görüyor.Hava Ala
nindan baska Izmiri tanimiyor.
Izmir Sehrinin günübirlik Tur
larla Yabancilara tanitilmasi
gerekir.Buda Türkiyedeki Acen
telerin görevidir.Bu görevi
Acentelerin tam anlami ile yap
malari gerekir.GÖREVLERIDIR.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 9th, 2011 at 20:15 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları