Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay YSK kararı ile ilgili konuştu

22 Nisan, 2011 | 15:21

Ertuğrul Günay YSK kararı ile ilgili konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bağımsız adaylarla ilgili son kararını “Geçmiş olsun. Ama biraz ‘Bad el harab ül Basra’ derler buna. Basra harap olduktan sonra, sokaklara insanlar çıktıktan sonra, bir yurttaşımız canını yitirdikten sonra düzeltme imkanını bulduk.” diye yorumladı.

İzmir’in Bayındır ilçesinde Çiçek Festivali’ne katıldı. Tören öncesi gazetecilerin soruları üzerine Türkiye’nin gereksiz bir gerginlik yaşadığını söyledi. YSK’nın yüksek kurul olduğunu belirten Ertuğrul Günay, “YSK, gereken titizliği göstermeden bir karar verdi. Daha sonra çok yaygın bir itiraz üzerine düzeltme için gereken süreyi vererek, ilgili bilgi ve belgeleri inceleyerek, kararı önemli ölçüde tashih etti. Keşke böyle bir gerginlik hiç olmasaydı, keşke ilgililere, ‘Evraklarınız eksik ya da bu evraklara göre aday olmazsınız, başka belgeniz varsa getirin’ diye bir tebligat yapılmış olsaydı.” diye konuştu.

Ertuğrul Günay, şunları söyledi: “Hukuk biraz da dikkat istiyor. Ne yazık ki Türkiye hukukunda zaman zaman, sadece bu bağımsızlar olayında olduğu gibi değil, çok sayıda böyle özensizlikler yaşıyoruz. Geçmiş olsun. Ama biraz ‘Bad el harab ül Basra’ derler buna. Keşke böyle olmasaydı, baştan bu dikkat gösterilseydi, bilgi ve belge istenseydi ve bu gerginlikleri yaşamasaydık.”

Ertuğrul Günay, iktidar olarak demokratik bir seçim olsun diye uğraştıklarını, bu sebeple suçlandıklarını kaydetti. Yargının kendileri hakkında da 2007 seçimleri sonrası kapatma davası açtığını hatırlatan Günay, “Yargı, Cumhurbaşkanı seçimi konusunda kabul edilemez bir yorum yaptı. Türkiye’de yargının bu konudaki şikayet edilen tavırlarıyla ilk defa bu arkadaşlar karşılaşmadı. Biz de defaatle karşılaştık.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çiçek Festivali, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay YSK, Ertuğrul Günay ysk açıklama, Ertuğrul Günay YSK açıklaması, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yüksek Seçim Kurulu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları