Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay, yanan tarihî binayı incelemek için İzmir’de

02 Ağustos, 2012 | 11:29

Ertuğrul Günay, yanan tarihî binayı incelemek için İzmir’de

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,yanan tarihi bina için İzmir’e geldi.

Günay,Konak ilçesi Kemeraltı semtinde dün (31 Temmuz) gece çıkan yangında kül olan 130 yıllık binayı incelemek için İzmir’e geldi. Günay, “İlk uçakla incelemek, yerinde bilgi almak için buraya geldim. Bu yangın beni son derece üzdü.” diye konuştu.

Bakan Günay, İzmir Valisi Cahit Kıraç ile birlikte yangında zarar gören İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Müdürlüğü binasında incelemede bulundu. Günay, “Kemeraltı esnaf derneklerinin de kullandığı bina, geceyarısı başlayan bir yangınla son derece büyük bir zarar görmüştür. Ben sabah 10.00’dan sonra haberdar oldum ve ilk uçakla incelemek, yerinde bilgi almak için buraya geldim. İlk tespitlere göre elektirik kontağı olduğu söyleniyor. Çok ciddi bir hasar var. Yangın beni son derece üzdü.” dedi.

Günay, sözlerine şöyle devam etti: “2000’li yıllardan sonra restore edilmiş ve geçtiğimiz yıllarda da tadilat görmüş bizim için önemli bir binaydı. İtfaiye ekipleri son raporları verene kadar beklemek durumundayız. Çok üzgünüm tabii ki. Binayı en kısa zamanda teknik rapor aldıktan sonra yeniden restore etmeye, iyileştirmeye ve tekrar İzmir’in yaşamına katmaya çalışacağız. Bunun için imkanımız, kaynağımız var ama önce nedenini anlamamız lazım. Binada birkaç ay önce hırsızlık olduğu için arkadaşlar alarm sistemi kurmuşlar, hem de bütün demir panjurları kapatmışlar. Panjurlar kapalı olduğu için içeride başlayan yangın uzun süre hissedilmemiş. Ne zaman ki dışarıya yangın izleri belirmiş, o zaman itfaiyenin haberi olmuş. Tabii bu bir gecikme ama alınmış olan bir güvenlik önlemi, başka bir alanda olumsuz etki göstermiş.”

Bakan Günay, daha sonra şu anda kullanılmayan Kemeraltı’ndaki İzmir Adliyesi Arşiv Dairesi Müdürlüğü’ne giderek, binanın durumu hakkında Vali Kıraç’tan bilgi aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay İzmir, Ertuğrul Günay İzmirde, İzmir tarihi bina yangın, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Kemeraltı, Konak ilçesi Kemeraltı semt, Konak ilçesi Kemeraltı semti, Konak ilçesi Kemeraltı yangın, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları