Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay : Putin, Türkiye turizmini övdü

11 Haziran, 2011 | 17:01

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, geçen hafta Muğla’da kaçak içki yüzünden öldüğü iddia edilen Rus rehberlerden sonra Türkiye’de turizm rezervasyon sayılarında herhangi bir azalma olmadığını belirtti.

Ertuğrul Günay, “Putin, bu konuyla ilgili kendini sorgulamaya çalışanlara, Türkiye turizminin ne kadar başarılı olduğunu ve Türkiye ile Rusya’nın turizm açısından en iyi partner iki ülke olduğunu söylemiş.” dedi.

Turizm yatırımcılarıyla biraraya geldiği toplantıdan sonra basın mensuplarını sorularını cevaplayan AK Parti İzmir milletvekili adayı Günay, turizm ve gıda sektörlerindeki olumsuzluklar sebebiyle Türkiye turizminin önünün kesilemeyeceğini, denetimlerin arttırıldığını ifade etti.

Bir basın mensubunun, geçen haftalarda kaçak içki sebebiyle ölen Rus rehberlerden sonra özellikle Rusya’dan turizm amaçlı rezervasyonlarda düşüş olup olmadığı sorusuna karşılık, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in, Türkiye’yi turizm sektöründe övdüğünü söyledi: “Geçen hafta talihsiz bir kaza yaşandık. Yeme içme sektörünün yönettiği bir özensizlik ya da Türkiye’ye gelen misafirlerimizden kaynaklanan bir sorun. Önceki gün bu konudaki eleştiriler ve söylentiler aktarıldığını zaman Türkiye turizmini öven şeyler söylemiştir Sayın Putin. Bunu da daha ileriye taşımak gerekiyor. Rezervasyon konusunda da bir eksiklik yok. Bir daha böyle olayların yaşanmaması için gereken dikkati göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Selçuk Belediye Başkanı’nın, müze ve ören yerlerinde uygulanan fiyat tarifesi hakkındaki, “Kendi ülkemizde kiracıyız.” yönündeki sözlerine de açıklık getiren Bakan Ertuğrul Günay, Türkiye’nin imtiyazsız bir yaşam tarzına alışması gerektiğini vurguladı.

Ertuğrul Günay, “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanıyım ve üçüncü kez müze kart aldım. Hiçbir yer, kimsenin babasının çiftliği değildir. 20 TL’ye bir yıl boyunca Türkiye’deki müzelere istediğiniz kadar girmek mümkün. Ben Türkiye’de kendi vatandaşlarıma makul bir fiyat uygulaması yaparken yabancılara fiyatı yüksek tutuyoruz. Hiç kimse imtiyaz istemesin. Zaten belli bir yaşın üstündekilere ücretsiz.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Türkiye turizmi, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları