Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Turizmde yılı artı ile kapatan tek ülke Türkiye

18 Aralık, 2009 | 09:59

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında yılı artı ile kapatan tek ülkenin Türkiye olduğunu açıkladı.

Ertuğrul Günay Bakan Ertuğrul Günay, Turizm ve Çevre Muhabirleri Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığının iş birliğiyle düzenlenen ”Haberden Yayına Kültür Turizm Muhabirliği” adlı eğitim seminerinin açılışında yaptığı konuşmada, kültür ve turizm alanında çalışan muhabirlerle bir eğitim çalışması başlattıklarını söyledi. Bunun, kamuda ilk defa yapılan bir çalışma olduğunu ifade eden Ertuğrul Günay, bir alanda çalışan gazetecilerin, alanın uzmanları tarafından karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunmasının ilk kez gerçekleştiğini ifade etti.

Bakanlığının değişik birimlerini kapsayan bir çalışmaya imza attıklarını aktaran Ertuğrul Günay, ”Zaman zaman bizim anlattığımız konularla arkadaşlarımızın ilgi ve bilgi dünyalarının farklı olduğunu, bundan ötürü de bazen tamamen amacın dışında, kastımızın dışında haber ve yorumlar çıktığını, sınırlı da olsa geride kalan sürede gördüm. Tabii siz de farklı ve yaygın bir alanda, biz de oldukça yaygın ve farklı bir alanda çalışıyoruz. Bilgilerin örtüşmesi sanıyorum ki haber ve yorumların sağlıklı olması konusunda yarar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Bilgilerin örtüşmesinin haber ve yorumların daha sağlıklı olmasını sağlayacağını belirten Bakan Günay, seminerin bu nedenle fayda sağlayacağını düşündüğünü kaydetti.

Kültür ve turizmin son yıllarda Türkiye’de çok öne çıkan konulardan birisi haline geldiğini vurgulayan Günay, şöyle konuştu:
”Turizmde Türkiye artık bir dünya markası ülke. Dünyanın ilk 10’u içinde 7-8. sıralarda yer alıyoruz. Gelen ziyaretçi sayısı itibarıyla 8-9 aralığında yer alıyoruz. Elde ettiğimiz gelir itibarıyla da bu yıl dünyadaki ekonomik gelişmeye koşut olarak gelirlerimizde sınırlı bir geriye gitme var ama dünyanın öteki ülkelerine göre yine daha iyi durumdayız oran itibarıyla…

Dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında da yılı artı ile kapatan tek ülke Türkiye. Böylece biz sürekli gelişim çizgisini yakalamış gözüküyoruz ama biz bu gelişmeyi, kişi başına geliri artırarak, kaliteyi yüksekte tutmaya çalışarak ve Türkiye’nin tarihsel, kültürel, doğal özelliklerini daha öne çıkarıp Türkiye’yi bir marka düzeyine taşıyarak kalıcı ve sürekli kılmak istiyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Kimdir, İstanbul Otelleri, Kültür bakanı Ertuğrul Günay, Turist Türkiye, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Turizm Türkiye, Türkiye Haberleri, Türkiye Oteller, Türkiye Turist, Türkiye turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
18 Aralık, 2009

Memnuniyet verici,arti ile Turizim
Sezonunun kapatilmasiDemekki Turizi
mde olumlu adimlar atilmis.Fikir ay
riliklari ve elestiriler tabiiki ol
acak ve olmasida gerekir.Tartisilan
konular daima gercekleri getirmisti
r.Yanliz yapilan elestirilerin dog
ru tarafi olsun,sacma sapan elesti
rilerle Turizim yipratilmasin.Tarti
silan her mevzu sonucu faydali neti
celere ulsilacagina inaniyorum.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Aralık 18th, 2009 at 13:56 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları