Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay turizm tahsisleri hakkında bilgi verdi

01 Aralık, 2009 | 09:54

Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Bakanlık opera binasında yaptığı basın toplantısıyla turizm tahsisleri hakkında bilgi verdi.

Ertuğrul Günay Bakan Günay yaptığı konuşmada, 48 tesis için kamu arazisi tahsis edileceğini, bunların 32’sinin termal turizm için verileceğini açıkladı.

Teşvikin 2 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayımlanınca yürürlüğe gireceğini kaydeden Günay, son başvuru tarihi olarak 4 Ocak 2010’u gösterdi.

Krize rağmen dünyadaki 10 turizm ülkesi içinde ziyaretçi sayısı az da olsa artış gösteren tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Ertuğrul Günay, Türkiye’nin turizm gelirlerinde ise düşüş yaşandığını aktardı.

1982 yılında yasaya giren ve hiç kullanılmayan bir düzenlemeyle 1 milyon doların üzerinde döviz getiren konaklama tesislerinin ihracatçı kapsamına alındığını belirten Bakan Günay, bu kapsamdaki turizmcilerin ihracatçıya verilen teşviklerden yararlanabileceğine işaret etti.

Devlet arazisinin 49 yıllığına turizm tesislerine tahsis edileceğini söyleyen Günay, termal yapılması halinde yüzde 50 kalkınmada öncelikli bölgede olması halinde bir yüzde 50’daha yıllık bedelden düşüleceğini aktardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay Kriz, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Kimdir, Ertuğrul Günay Turizm, Ertuğrul Günay turizm tahsisleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, turizm tahsisleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
01 Aralık, 2009

Böyle güzel imkanlari degerlendirm
ek lazim.Termal Tesisleri herzaman
Turizimde aranan yerler olmustur.Se
bebi yaz,kis aciktir en büyük avant
aji ise,Devletin sundugu kirkdokuz
sene,yüzde elli indirim.Bu türlü ya
tirimlara gidilmesinde Turizim aci
sindan cok büyük fayda vardir.Gelel
im Turizim gelirlerinin azalmasina
gayet tabii Otelinden cikmayan bir
Turist para harcamaz.Hersey dahilin
yavas,yavas yarim Pansiyona veya
oda kahvalti sekline dönmesinde fay
da vardir.Böyle bir dönüsümde fiat
larda düsüs ve Turizim gelirlerinde
artis olacaktir.Yeterki gelen Turis
t otelinden disari ciksin.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Aralık 1st, 2009 at 13:35 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları