Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay turizmin olumlu gelişmelerinden memnun

04 Mart, 2011 | 16:29

Ertuğrul Günay turizmin olumlu gelişmelerinden memnun

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Türkiye turizminde yaşanan olumlu gelişmelerden memnun olduğunu açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’nin demokrasinin çıtasını yükseltmesi, kendi içinde barışı kökleştirmeye çalışması, komşularıyla iyi ilişkiler kurma yönündeki çalışmalarının turizmi olumlu yönde etkilediğini açıkladı.

Ertuğrul Günay yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 25 yıl terörle mücadele ettiğine işaret ederek, “Terörle mücadele eden bir ülkenin turizmini geliştirmesi özel bir başarıdır. Bir dönem Türkiye’nin belli bir bölgesi yerli ve yabancı turistlerin gidemediği bir hale gelmişti. Artık insanlar Türkiye’nin bütününe rahatlıkla gidebiliyor. Türkiye’de her coğrafyada her sokakta gece gündüz rahatlıkla gezebiliyor. Tabii son zamanlardaki bu barışçı politikalar, demokratik açılım, sınırlarda komşular ile iyi ilişkiler kurma, bütün bunların temelinde Atatürk’ün ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ anlayışı yatıyor.“ dedi.

Ertuğrul  Günay, 25 yıldır ilk kez Van’da turizm fuarı açtıklarına işaret ederek, “Biz, bunları açılım, demokratikleşme, hoşgörü, kardeşlik, komşularla iyi ilişki politikaları sayesinde yapıyoruz. Şu anda Suriye’den gelenlerin sayısı 1 milyonu yaklaştı. Suriye’ye gidenlerin 1 milyonu aştı. Doğudan gelenlerin sayısı artıyor da Batıdan gelenlerin sayısı ne oluyor? 10–20 yıl önce Rusya’dan Türkiye’ye gelenlerin sayısı parmakla gösterilirdi. Şimdi Rusya’dan gelenlerin sayısı 3 milyona yaklaştı. İngiltere ve İtalya’dan gelenlerin sayısı da arttı. ”dedi.

“SÜRYANİCE ESER TÜRKÇE’YE ÇEVRİLECEK”

Turizm ve Kültür Bakanı Günay, Mem-u Zin’i adlı Kürtçe eserin Türkçeye çevrildiğini hatırlatarak, “Yılda birkaç tane kitap yayınlayacağız. Gelecek yıl Van yöresinde ve doğuda çok ünlü ve hatta Kürtlerin Yunus Emresi denilen bir yazar Fakihi Teyran’ın bir çalışmasını basmayı planlıyoruz. Bir Süryanice eser var. Buna benzer pek çalışmamız var. “şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Turizm, Ertuğrul Günay türkiye turizm, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Haberleri, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları