Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay Topkapı Projesi’nde ısrarlı

30 Kasım, 2009 | 16:21

Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Kurban Bayramı’nın son günü hem bayramlaşmak hem de yeni turizm teşviklerini anlatmak için kamera karşısına geçti.

Ertuğrul Günay Gündemde İstanbul 2010 Kültür Başkenti Projesi’nin en önemli ayaklarından biri olan Topkapı Projesi vardı.

Sarayda Milli Savunma Bakanlığı’nın askeri amaçlı kullandığı boşaltılmayan depolarla ilgili bürokratik engellerden söz etti. Ertuğrul Günay, şöyle konuştu:

“Bir yandan turizm altyapısını geliştirmeye çalışıyoruz, bir yandan da elimizdeki tarihsel kültürel değerleri hak ettiği yere kavuşturmaya çalışıyoruz. Bütün bunların değerini bilirsek turizmimiz bir değer kazanacak, kalite kazanacak, marka konumuna yükselecek.

Topkapı ne yazık ki bu alanda ihmal edilmiş yerlerden biriydi. İsim olarak, simge olarak hepimiz biliyorduk, ama hak ettiği yerde değildi. İçinde çeşitli kamu kurumlarının işgalleri vardı. Kademe kademe bunu sona erdiriyoruz. Son olarak bu depolar kaldı.

Darphane’yi tamamen boşalttık. Darphane’de, Arkeoloji Müzesi’yle yeni bir planlama yapıyoruz. Marmara yönündeki tescilli yapıları bakanlığımıza kazandırabilirsek Topkapı’nın çeşitli hizmetleri için konferans, teşhir, kütüphane için duyulan büyük ihtiyaca cevap vermiş olacağız. Talebimde ısrarlıyım.

Prensip olarak konuştuğumuzda kimse bu talebin haksız olduğunu söylemedi, askeri ve sivil bürokrasinin en üst kesimlerinde… Bürokrasinin kendi yazışma çizgisi içinde hemen olumsuz yazılar yazılır. Böyle bir olumsuz yazı geldi. Bu olumsuz yazıyı olumluya çevirene kadar konuyu takip edeceğimi söyledim. Ortada duruyoruz şu anda.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Topkapı Projesi, Ertuğrul Günay Turizm Gezi, Kültür bakanı Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
30 Kasım, 2009

Siz Turizim dalinda basari ile gör
ev yapan bir Bakansiniz.Turizimde
yapilmasi gerekenleri yapin.Sizi el
estirenler ortaya alternatifler koy
sunlar ve konular tartisilsin.Her
halde eniyisine Sizde hayir demessi
niz.Sizleri bütün Turizim Kurulusla
ri destekleyecektir.Yolunuza devam
edin iyi günler ileride BASARILAR.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Kasım 30th, 2009 at 19:57 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları