Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Tarihe sahip çıkma adına seferberlik ilan edildi

15 Aralık, 2011 | 14:42

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarete Bakan Günay’la birlikte Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Osman Murat Süslü, Adana Anıtlar Bölge Müdürü İsmail Salman, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ş.Kudret Özbakış, İl Kültür ve Turizm Müdiresi Aysun Çakar Çelenk, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri katılım gösterdi.

Belediye Başkanı Savaş beraberinde Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürleri ile birlikte, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve beraberindeki heyeti eski tarihi belediye binası önünde karşıladı. Bakan Günay daha sonra belediye ana hizmet binasına geçerek burada anı şeref defterini imzaladı.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu özel şehrin tarihi dokusunu ayağa kaldırmak, kültürel mirasımıza sahip çıkmak ve medeniyet birikimimizi gelecek nesillere taşımak adına göreve geldiğimiz günden bu yana yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sağolsunlar Adalet Bakanımız ve Valimizin yoğun destekleriyle ve kentin tüm dinamikleri olarak bu konuda güç birliği yapmış durumdayız. Size ve bakanlığınıza bağlı tüm birim yetkililerinize bizlere verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Hep birlikte şehrimizin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkmak ve gelecek nesillere taşımak adına yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan da kentimizin gözbebeği Asi Nehri’ni şehrimizle barıştırmaya ayrıca Antakya’nın her tarafında alt ve üst yapı çevre düzenleme çalışmalarını sürdürerek şehrimizi layık olduğu görünüme kavuşturma adına var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Hatay’a son ziyaretinden bu yana kentin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkılması adına çok ilerleme kaydedilmiş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Bu aradaki mesafede kentte çok güzel çalışmalar yapıldığını gözlemledim. Türkiye’nin her yerinde tarihe sahip çıkma adına başlatılan seferberlik, sizlerin de yoğun emek ve gayretleriyle Hatay’a da sirayet etmiş durumda. Hatay inanç turizmiyle, kültürüyle, barış ve kardeşlik ortamıyla, tarihi dokusuyla, zengin sofra kültürüyle ve bu özelliklerini en güzel şekilde yansıtan Medeniyetler Korosuyla çok özel bir konuma sahip, Türkiye’nin ve dünyanın müstesna şehirlerinden biri. Sizlerin bu özel şehre sahip çıktığını görmek bizlerin şevkini, geleceğe dair umudunu daha da arttırıyor. Çünkü hayat ileriye doğru yaşanır ancak geriye bakılarak anlaşılır. Bu zengin potansiyelin hareketlendiğini, ayağa kalktığını görmek bizleri mutlu ediyor. İnanıyorum ki 5-10 yıl içinde Hatay dünyanın önemli kültür duraklarından biri olacaktır.” dedi.

Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyaretin sonunda, konuk Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a üzerinde tarihi roma köprüsünün bulunduğu ve üç semavi dinin sembollerinin yer aldığı bir tablo hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Antalya, Ertuğrul Günay tarih, Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Lütfü Savaş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları