Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Sit alanlarını koruyacağız

22 Haziran, 2012 | 18:25

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Sürdürülebilir turizm için İstanbul’un tarihini ve Türkiye’deki yeşili, maviyi, arkelojiyi geleneksel sivil mimariyi koruyacağız. Geleceğe kalabilecek ne varsa hepsini en iyi şekilde korumak gerekir.” dedi.

Ertuğrul Günay, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda turizm sektörünün temel kuruluşlarıyla bir araya geldiği toplantıda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Gazetecilerin, Sevda Tepesi ve Çamlıca Tepesi hakkındaki sorularına cevap veren Günay, “Sit alanlarının imara açılmasıyla ilgili imzam yok. Sürdürülebilir turizm için İstanbul’un tarihini ve Türkiye’nin her yerinde yeşili maviyi, arkeolojiyi, geleneksel sivil mimarlık örneklerini, bize ait olan ve geleceğe kalabilecek olan ne varsa hepsini en iyi biçimde korumak gerekiyor. Ben bu dikkatle çalışıyorum. Önüme konular geldiği zaman da bu bakış açısıyla bir kağıdın altını ya imzalıyorum ya imzalamıyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çamlıca Tepesi, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay sit alanı, Ertuğrul Günay sit alanları, Günay, İstanbul, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul Tarihi, Sevda Tepesi, Sürdürülebilir turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları