Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan Rus turistlere övgü

18 Mart, 2010 | 16:00

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Rusya’nın başkenti Moskova’da temaslarda bulundu.

Metropol Oteli’nde basın toplantısı düzenleyen Günay, Rusya ile her alanda ilişkilere önem verdiklerini belirtti.

Ertuğrul Günay, “Rusya’yı her alanda partner olarak görüyoruz. Rusya ve Türkiye Avrasya’nın iki önemli ülkesi. İki büyük tarihi imparatorluğun kökeninden geliyor. Büyük bir coğrafyada yakın ilişkilerimiz var. Sadece ekonomik, siyasi ve kültürel değil, turizm alanında da çok güzel işbirliğimiz var” şeklinde konuştu.

Birçok Rus turistin Antalya’ya tatile gelmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Günay, “Rus halkını başka güzel bölgelerimizde de görmek istiyoruz. Türkiye’nin pek çok bölgesinde çok güzel tarihi, mimari eser ve mekanlarımız var. Rus halkını buralarda da ağırlamaktan memnun oluruz. Turizm ilişkileri, iki halkın kaynaşması, biraraya gelmesi, dostlukların artırılması ve köprülerin sağlamlaştırılması açısından çok önemli” dedi.

Rus halkının çok kültürlü bir halk olduğunu vurgulayan Günay, “Türkiye’ye gelen en kültürlü turistler Ruslar. Müzik, felsefe, sanat, resim ve edebiyat dalında Rusya dünyaya çok ünlü isimler armağan etmiş. Büyük yazarlar Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin ve başkalarını sıralamak yeterli” diyerek Rus turistlere övgülerde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Rus Turistler, Ertuğrul Günay Rus Turizm, Ertuğrul Günay Rusya, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları