Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan Perge müjdesi

11 Ocak, 2010 | 13:22

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Turizm Yatırımcılar Derneği (TYD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gür, TÜROFED Muhasip Üyesi Osman Ayık’ın da arasında bulunduğu bir grup turizmciyle Antalya’daki Perge Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Ertuğrul Günay'dan Perge müjdesi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Perge inanılmaz bir tarih şehri, Efes gibi bir şehir. Perge benim hayallerimden biri. Yakın zamanda Efes gibi bir şehir olacağına inanıyorum” dedi.

Antik kentteki kazıları inceleyen ve restorasyonu yapılan kulelerde incelemelerde bulunan Ertuğrul Günay, bir sütunun ayağa kaldırılmasının 2 bin TL’yi bulduğunu ve turizmcilerden bu konuda destek istediğini belirtti. Turizmciler, toplam 53 sütunun ayağa kaldırılması için Bakan Ertuğrul Günay’a söz verdi.

Perge Antik Kenti’ndeki tiyatroyu gezen Ertuğrul Günay, bu ziyareti sırasında, Sillyon Antik Kenti’ne de gitmek istediğinibelirtti. Grupta bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Acar’ın, ‘Orası biraz yorucu olabilir?’ şeklindeki uyarısı üzerine Ertuğrul Günay, kendisi için önemli olmadığını, Sillyon Antik Kenti’ni de görmek istediğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Antalya Perge Antik Kenti, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Perge, Ertuğrul Günay Perge Kenti, Perge Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Turgut Gür, Turizm Haberleri, TÜROFED Muhasip Üyesi Osman Ayık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları