Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Kozmik alan müze olsa

31 Aralık, 2009 | 09:45

Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı ERtuğrul Günay, ‘kozmik odanın’, Genelkurmay Başkanı Başbuğ ve Başbakan Erdoğan’ın görüşmesinden sonra arandığına dikkat çekerek “Bu binanın müze olmasına doğru emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 1980 askeri darbesi sürecinde hapis yattığı Kirazlıdere askeri tesislerinin içinde bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığı binasının ‘Demokrasi Müzesi’ olmasını istedi.

Akşam gazetesine konuşan Günay, ‘Genelkurmay Başkanı ile Başbakan saatlerce konuştuktan sonra ‘gidin burada arama yapın’ kararı alınıyorsa, ‘Seferberlik Bölge Başkanlığı binasının müze olmasına doğru emin adımlarla ilerliyoruz’ diye düşünüyorum. Allah bana bugünleri de gösterdi’ dedi.

12 Eylül sabahı gözaltına alınarak Kirazlıdere’deki Özel Harp Dairesi ile aynı alanda bulunan Dil ve İstihbarat Okulu’na götürülen ve aylarca burada tutulan Bakan Günay, o tarihlerde düşünü kurduğu projeyi açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Müze İsteği, Kirazlıdere askeri tesisleri, Kirazlıdere'deki Özel Harp Dairesi, Kozmik alan müze, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları