Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay milletvekili adaylığını değerlendirdi

14 Nisan, 2011 | 11:54

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay milletvekili adaylığını değerlendirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Eyüp Hasköy’de demirli bulunan İlhan Koman’ın “Hulda” gemisini ziyaret etti.

Milletvekili adaylığını değerlendiren Ertuğrul Günay, “Güzel olacak diye uğraşıyoruz. Bizimki bir hizmet yarışı, Türkiye’ye 8 yıldan bu yana güzel şeyler yapıldı daha da iyi olsun istiyoruz. Daha iyi kim ne yapabilir bunu anlatsın. İdeolojik kavgalar gerginlikler, karşılıklı sataşmaların halka hiçbir yararı olmuyor. Önemli olan halkın yaşamını bugün olduğundan yarın daha iyiye taşımak İzmir’de de böyle bir şey yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

Türk heykeltıraş İlhan Koman’ın içinde 20 yıl yaşadığı Hulda gemisi, 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında İsveç’ten İstanbul’a getirilmişti. İstanbul’da bakımı tamamlanacak olan gemi önümüzdeki günlerde Çeşme’de sergilenmeye devam edecek. Bakan Günay Hasköy’de demirleyen Hulda’yı ziyaret etti. Hulda’nın içinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Günay, “2010 çerçevesinde en anlamlı etkinliklerden birisi, Hulga’nın İsveç’ten yola çıkarak Ahmet beyle birlikte İlhan Koman’ın mirasçısı oğluyla birlikte İstanbul’a gelmesi oldu. Avrupa Birliği (AB) sürecinde Türkiye’nin sanat derinliğini göstermek açısından çok önemli bir etkinlik oldu. Şu anda da bir belgesel çekiliyor ben de bugünkü ziyaretimle bir parçası oldum.” diye konuştu.
Çocukluk hayalinin bir gemiyle seyahat etmek olduğunu söyleyen Bakan Günay, “Böyle bir yolculuğa katılmak isterim. Çocukluğumun düşü gibi bir şey bu gemiyle kısa bir süre de olsa seyahat etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

‘BU ARA BÜTÜN YOLLAR İZMİR’E ÇIKIYOR’
Konuşmasının ardından İlhan Koman’ın oğlu Ahmet Koman’a dönen Bakan Günay’ın “İzmir’e getirecek misiniz? Çünkü bu ara bütün yollar İzmir’e çıkıyor biliyorsunuz.” şeklindeki sorusuna Koman, “İnşallah” cevabını verdi.

Hulda gemisi hakkında bilgi veren Ahmet Koman, geminin 25 Mayıs’ta Tuzla Tershanesi’nde bakıma alınacağını ve 1 Mayıs’ta Çeşme’ye doğru hareket edeceğini söyledi. Koman, “Hulda babam İlhan Koman’ın yaşamak ve çalışmak için aldığı bir tekne, 1965 yılında aldı o zamandan beri ailemizde duran bir tekne, buradaki vakfın çalışmaları için İstanbul’a getirmek istiyorduk tekneyi bu proje 2010’la gerçekleşti. Tekne İsveç’te kültür varlığı olarak kullanılan bir tekne. Çeşme’deki sergide eserler orada gösterilecek.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Hulda gemisi, Ertuğrul Günay İzmir milletvekili, Ertuğrul Günay milletvekili, Hulda gemisi, İlhan Koman, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları