Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay Metropolis antik kentinde

23 Mayıs, 2011 | 14:13

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir’in Torbalı ilçesi Yeniköy alanındaki Metropolis antik kentinde incelemelerde bulundu.

İzmir’deki tarihi eserleri korumak ve bazılarını günyüzüne çıkarmak amacıyla 86 milyon liralık ödenek ayrıldığını söyledi. Torbalı’da mahalil yemeklerden keşkek de döven ve vatandaşlara ikram eden Bakan Günay, tarımın yanına tarih turizmini de koyacaklarını belirtti.

Arkeolojik kazılar için ayrılan bütçeyi iki katına çıkaracaklarını ifade eden Günay, Urla ilçesi Karantina Adası’nda da kazı çalışmalarına hız vereceklerini bildirdi. Günay, “İzmir’in dünyadaki tarihi şehirlerden bir eksiği yok. Adeta Roma gibi bir şehir ancak yerel yönetimler ve önceki hükümetler değerlendiremedi. Biz İzmir’in tarihini de dünyaya tanıtacağız.” dedi. Metropolis anfitiyatroda eşi Gülten Günay ve eski bakanlardan Işılay Saygın’la birlikte İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konserini dinleyen Bakan Günay, ardından sanatçıları tebrik etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay antik kent, Ertuğrul Günay İzmir, Ertuğrul Günay Metropolis, Ertuğrul Günay Metropolis antik kenti, Ertuğrul Günay ziyaretleri, Metropolis antik kenti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları