Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay ‘dan Kumluca’nın sahil projesine destek

29 Ocak, 2011 | 12:37

Ertuğrul Günay ‘dan Kumluca’nın sahil projesine destek

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kumluca’nın en büyük projelerinden olan Sahil Projesine destek vereceğini söyledi. Günay, kütüphaneyi de kriterler uyarsa bakanlığın yaptırabileceğini sözünü verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın programı öncesi hazırlıklar konusunda incelemeler yapmak için Burdur’a giden Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya’nın kumluca ilçeni ziyaret etti. Belediye Binası’na gelen Bakan Günay’ı Kumluca Kaymakamı Salih ışık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya karşıladı.
Belediye çalışanları ile tokalaşan Bakan Günay, Başkan Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Burada Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya, yeni yapacağı projeler konusunda Bakan Günay’a bilgi verdi. Çetinkaya, Günay’a, üzerinde bakanın kendi resminin bulunduğu bir plaket verdi.
Çetinkaya, Kumluca’nın bugüne kadarki en büyük projesi olan Sahil, Yat Limanı ve Kütüphane projesini anlattı.

Projeleri çok beğendiğini ifade eden Bakan Ertuğrul Günay, “Kütüphaneyi kriterlerimize uyarsa bakanlık olarak biz yaptıralım. Sahil ve yat limanı projelerinin ise seçimden önce büyük bölümlerinin tamamlanması için destek verelim.” diye konuştu.
Bakan Ertuğrul Günay Havaalanı Projesi için önümüzdeki hafta içinde bakanlık görevlilerine dosyayı inceletme sözü verdi. Belediyede yapılan ikramların ardından Bakan Günay, incelemelerde bulunmak üzere Finike’ye geçti.

Başkan Çetinkaya, 10 milyonluk sahil projesinin 2,5 milyonluk ilk etabının ihalesinin 14 Şubat’ta yapılacağını kaydetti. Çetinkaya, Bakan Günay’dan havaalanı konusunda da destek istedi.

Kumluca’da yeni bir sembol tesis olması planlanan Sahil Projesi, Gavur Deresi’ni de kapsayan ve Göksu Çayı’na kadar olan geniş bir alanda uygulanacak. Kumluca Belediyesi, proje kapsamında detaylı araştırmalar yaptırdı. Proje, benzeri uygulamalar yerinde incelendi. Projenin, bölgeye hitap edecek günübirlik piknik alanları, kafeteryalar, etrafı kamufle edilmiş gündüzleri bayanların kullanabileceği, akşamları da özel davetlerin nişan, düğün, bayanların gün toplantılarının yapılabileceği havuz başı alanlarının yer aldığı maketi çıkarıldı.

Sahil Projesi’nin yapımı, ihale aşamasından sonra hızlı bir şekilde tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay, Başbakan Tayyip Erdoğan, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Kumluca, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kumluca Projesi, Kumluca Sahil Projesi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
yunus emre
29 Nisan, 2011

inşallah hepsi olur

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 29th, 2011 at 19:34 yunus emre mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları