Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Kaynaklar’ı Türkiye’ye tanıtmak lazım

17 Haziran, 2011 | 18:14

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir’in Buca ilçesi Kaynaklar’daki bin yıllık çınar ağaçları altında düzenlenen Buca Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisine katıldı.

Burada konuşan Günay, “Kaynaklar’ın kültür, tarih, turizm, sayfiye ve ziyaret merkezi olarak Türkiye’ye tanıtılması lazım.” dedi. Törende ayrıca Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, Buca Halk Eğitim Müdürü Recai Dere, Kaynaklar Mahallesi Muhtar Erhan Şen, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer vatandaşlar da hazır bulundu.

Tarihî dev çınarlar altındaki bir şenlikte buluşmanın sürpriz olduğunu söyleyen çizen Bakan Günay, “Çınar altına her güzellik yakışır. Burasının ismini uzun yıllardır duyuyorum. Bir zamanlar belediye de olmuş. Umarım belediyeden mahrum olması, diğer hizmetlerden da mahrum olması anlamına gelmemiştir. Burasının sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin bilinen özel bir ziyaret mekanı haline getirilmesi konusunda bana ne düşüyorsa, İzmir milletvekili ve belki de inşallah Kültür ve Turizm Bakanı olarak elimden geleni yapacağım.” şeklinde konuştu.

Çınarlarla ilgili bir şiir de okuyan Günay, tarihî ağaçların Selçukluların Anadolu’ya geldiği ve Osmanlı Devleti’nin kurulduğu günlere şahitlik ettiğini vurguladı.

Ertuğrul Günay, ”Yakın bir gelecekte İzmir’e tekrar geldiğimde, ilk fırsatta genel müdürleri de birlikte getireceğim. Bu meydana, tarihî dokuya uygun bir çekidüzen verelim.” dedi. Ertuğrul Günay, daha sonra Mehmet Serbest’in sazını ve şiirlerini dinleyip sergiyi gezdi.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay İzmir, Ertuğrul Günay Kaynaklar, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları