Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ertuğrul Günay: Heykelle ilgili yetkimiz yok / Turizm Haberleri

03 Şubat, 2011 | 19:39

Bakan Ertuğrul Günay: Heykelle ilgili yetkimiz yok / Turizm Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kars Belediyesi’nin yıkımına karar verdiği ‘İnsanlık Anıtı’yla ilgili son kararın Koruma Kurulu tarafından verileceğini ve bundan sonraki sürecin kurulun aldığı karara göre işleyeceğini bildirdi. Ertuğrul Günay, “Bizim veya belediyenin bu alanda özel bir yetkisi yok.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Azerbaycanlı Ressamlar Sergisi’nin açılışına katıldı. Resim Heykel Müzesi’ndeki açılış öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, Hindistan’da gerçekleştirilecek Pazarlama Forumu’nda Türkiye’nin turizmi tanıtacağının hatırlatılması üzerine, “Neden Türkiye seçildi diye galiba anlatacağız orada da. Dünya pazarlama forumu toplanıyor ve bu forumda dünya çapındaki çeşitli kurumlara başarılı oldukları alanla ilgili sunum yapma imkanı verildi. Türkiye de turizm konusu verildi. Çünkü Türkiye dünyadaki olumsuz gelişmelere karşın sürekli bir ivmeyle turizmde başarılı ve bilinen bir ülke haline geldi. Biz bu yıl 28 buçuk milyon seviyesindeyiz ve 30 milyonun eşiğindeyiz ve galiba önümüzdeki günlerle ilgili yaptığımız bazı hesaplama yöntemleriyle açıklanan gelirlerden daha yüksek bir gelir elde ettiğimizi ortaya çıkaracak. Bu dünya çapında dikkate değer bir çalışma. Bir ülkenin bir alandaki sürekli başarısı. Türkiye bunu anlatacak bizim için övünç ve sevinç vesilesi.” diye konuştu.

Bir gazetecinin Kars’taki İnsanlık Anıtı’yla ilgili yıkım kararı hakkındaki ‘Heykel gerçekten yıkılacak mı?’ şeklindeki soruya cevap veren Ertuğrul Günay, “Bu konuda bütün bu tartışmalar başlamadan önce ben ona işaret etmeye çalışmıştım ama biraz speküle edildi konu. Koruma Kurulu’nun almış olduğu kararlar vardı. Ve Koruma Kurulu’nun almış olduğu kararlar çerçevesinde bundan sonra bu iş yürüyecek. Şu an da belediyenin aldığı karar yine Koruma Kurulu’na bir proje olarak sunulacak. Kurulun uygun görmesi halinde uygun gördüğü yöntemle davranacak. Bizim veya belediyenin bu alanda özel bir yetkisi yok.” ifadelerini kullandı.

“MISIR’A OLAN REZERVASYONLAR TÜRKİYE’YE DÖNÜYOR”

Son olarak Mısır’daki halk ayaklanmaları nedeniyle TÜRSAB’ın ülkeye yapılacak seferleri iptal etmesinin sorulması üzerine Ertuğrul Günay, Türkiye’nin çevresindeki ülkelerin hem kendileriyle hem de birbirleriyle barış içinde yaşamalarını arzu ettiklerini belirterek, Dışişleri Bakanlığı’yla durum değerlendirmesi yaptıklarını ülkeye gidecekler için olayların sıkıntı oluşturacağından turları iptal ettiklerini açıkladı. Ertuğrul Günay şöyle devam etti: “Önlemler alıyoruz ve sanıyorum ki dünyanın bir çok yerinden Mısır’a olan rezervasyonlarda Türkiye’ye dönüyor. Ama ben daha önce de söylemiştim, başka ülkelerin sorunları üzerinde bir gelişme beklemiyoruz. Önce onların barışa ve gelişmelerini sürdürmelerini temenni ediyorum.”

Ertuğrul Günay daha sonra serginin açılışını yaparak sergide yer alan eserleri inceledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Bakan Ertuğrul Günay heykel, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Heykel, Kars İnsanlık anıtı, Turizm Bakanı Bakan Ertuğrul Günay, Ucube Heykel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları