Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay Giresun’da

03 Aralık, 2009 | 17:50

Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Şebinkarahisar Kalesi ve Meryemana Kaya Manastırı’nın da bulunduğu bölgeler ile tarihi Fatih Camii ve Taşhanlar’da incelemelerde bulundu.

Ertuğrul Günay Giresun'da Ertuğrul Günay, Meryemana Kaya Manastırı’nın bulunduğu alandaki incelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Şebinkarahisar’ın tarihi ve turizm bakımından zengin bir bölge olduğuna dikkat çeken Günay, ilçenin zenginliklerini turizme kazandırmak istediklerini söyledi.

Gelecek sene için Doğu Karadeniz’e turizm odaklı bir kalkınma projesi hazırladıklarını açıklayan Bakan  Günay şöyle konuştu; “Bunun için bölge milletvekilleri ve valilerle birlikte bir çalışma yapacağız. Artvin’den Ordu’ya kadar Bayburt ve Gümüşhane’nin de dahil olduğu özellikle yayla ekseninde turizm kalkınması çerçevesinde bir çalışma yapıyoruz.

Şebinkarahisar’ı da bu çalışmaların içine alacağız. Ancak yapılaşmada özensizliğimiz var. Aşırı kat yükseklikleri, rant beklentileri, sıva atmadan binaya yerleşme, estetiği ve güzelliği gözetmeden doğayı kirleten yapılaşmalar bizim atacağımız adımların önündeki en büyük engel.

Belediye başkanlarımızdan kaymakamlarımızdan tabii genel düzeyde milletvekillerimizden ve valilerimizden ve halkımızdan yapılaşma konusunda bundan sonra daha dikkatli davranmalarını özellikle rica ediyorum.”

Bakan Ertuğrul Günay, daha sonra Alucra ilçesine geçerek Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO’nun açılışını gerçekleştirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay Giresun, Doğu Karadeniz, Ertuğrul Günay Giresun, Ertuğrul Günay Giresun'da, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Meryemana Kaya Manastırı, Meryemana Kaya Manastırı, Meryemana Kaya Manastırı Haberleri, Şebinkarahisar, Şebinkarahisar Haberleri, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları