Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay, Ekrem Bora’nın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı

02 Nisan, 2012 | 10:39

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ekrem Bora’nın geçen yıl, hayatını vakfettiği Türk sinemasının 21,2 milyon izleyici ile dev Hollywood yapımlarının önüne geçtiğini gördüğünü belirterek, ”Tek tesellimiz Yeşilçam’ın efsane isminin Türk sinemasının ulaştığı bu muhteşem seviyeye şahitlik edebilmiş olmasıdır. Ekrem Bora’nın emaneti emin ellerde; gözü geride kalmayacak” dedi.

Günay, Ekrem Bora’nın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

Türk sinemasının bir çınarını daha kaybettiğini belirten Günay, şunları kaydetti:

”Yeşilçam’ın unutulmaz ismi, muhteşem jön, sevgili Ekrem Bora bugüne kadar… 78 yıla sığdırdığı hayatı boyunca sayısız filme hayat veren Ekrem Bora maalesef aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etti. 1955’te ”Alın Yazısı” ile başladığı başarılarla dolu beyaz perde serüveninde 2009’a kadar hiç ara vermeden üretti; sevenlerini, hayranlarını asla yalnız bırakmadı. Bugüne kadar… Ekrem Bora bugün bizlere çok acı bir ‘1 Nisan şakası’ yaptı. Hiç olmadı!
78 yıla sığdırdığı hayatı boyunca sayısız filme hayat veren sevgili Ekrem Bora geçtiğimiz yıl hayatını vakfettiği Türk sinemasının 21,2 milyon izleyici ile dev Hollywood yapımlarının önüne geçtiğini gördü. Tek tesellimiz Yeşilçam’ın efsane isminin Türk sinemasının ulaştığı bu muhteşem seviyeye şahitlik edebilmiş olmasıdır. Ekrem Bora’nın emaneti emin ellerde; gözü geride kalmayacak.

Sevgili Ekrem Bora’yı, ebedi yolculuğuna uğurladığımız bu acılı günde merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, Türk sinemasına sabırlar diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ekrem Bora, Ekrem Bora hayatını kaybetti, Ekrem Bora öldü, Ekrem Bora vefatı, Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları