Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay’dan domuz gribi açıklaması

27 Ekim, 2009 | 10:57

Ertuğrul Günay Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan domuz gribi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, domuz gribiyle ilgili olarak son zamanlarda alınan önlemleri takdirle karşıladığını belirtti.

Ertuğrul Günay: “Ama haberlerin her gün birinci sırasında yer alması, Türkiye sanki bir büyük felaketle karşı karşıyaymış görüntüsü verilmesi doğrusu beni kaygılandırıyor” dedi.

Ertuğrul Günay Japonya seyahati öncesi konuştu

Ertuğrul Günay Japonya’ya hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’de son zamanlarda domuz gribi çerçevesinde alınmış önlemlerle ilgili düşüncelerini de paylaşmak istediğini kaydeden belirten Bakan Günay:

“Önlem alan arkadaşlarımıza, kamu çalışanlarına, Sağlık ve Milli Eğitim bakanlarımıza minnettarım.Dünya çapında yaşadığımız bu sıkıntının yaygınlaşmaması için herkes özen gösteriyor. Ama bir felaketle karşı karşıya olduğumuzu zannetmiyorum. Biz geçen yıl turizm mevsiminin başında çeşitli kamu kurumlarıyla işbirliğine giderek tüm turizm sektöründe hijyen açısından tedbirler alınmasını sağladık ve böylece bu girişimle neredeyse başımız ağrımadan yılı tamamladık” dedi.

Ertuğrul Günay, “Akdeniz çanağı içerisinde turizm ekonomisi geriye gitmeyen, gelen ziyaretçi sayısı artan ender ülkelerden birisi olduk. Şimdi bu son zamanlarda alınan önlemleri takdirle karşılıyorum. Ama haberlerin her gün birinci sırasında yer alması, Türkiye sanki bir büyük felaketle karşı karşıyaymış görüntüsü verilmesi doğrusu beni kaygılandırıyor. Bu konuda herkesi biraz daha sorun çözücü olmaya, herkesi önlemleri abartmadan suhuletle gerçekleştirmeye davet etmek ihtiyacı içinde hissediyorum. Türkiye televizyonlarında ve basınında bu tartışmanın birinci sırada yer aldığı görüntü, tam erken, yeni rezervasyonların, 2010 yılı rezervasyonları içindeyiz, bizi bir sıkıntıyla karşı karşıya bırakabilir. O yüzden daha dikkatli, daha özenli, daha sorun çözücü tavır almakta yarar var” şeklinde  konuştu.

Bakan Günay: Biz önlemimizi aldık

Bir konudaki kaygısını daha ifade etmek istediğini vurgulayan Bakan Ertuğrul Günay, “Okullar 24 Eylül’de açıldı. Şimdi 26 Ekim’deyiz okulların her türlü, her alandaki temizlik faaliyetlerinin, bu dezenfekte çalışmalarının, bu hijyen tedbirlerinin okullar açılmadan yapılması gerekirdi. O yüzden okulları kapatıp önlem alan arkadaşlarımızı şimdi hayretle karşılıyorum” ifadesini kullandı.

“Domuz gribi turizmi etkileyecek mi?” şeklindeki bir soru üzerine Bakan Günay, “Biz önlemlerimizi aldık. Etkilemesin diye uğraşıyoruz” cevabını verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Japonya, Ertuğrul Günay Japonya Seyahati, Japonya, Japonya Ertuğrul Günay, Japonya gezi, Japonya Gezisi, Japonya Otelleri, Japonya Seyahat, Japonya Tatili, Japonya Turları, Japonya Turu, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uzakdoğu Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları