Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay ‘dan Doğu Karadeniz Turizm Projesi

07 Mayıs, 2011 | 10:46

Ertuğrul Günay ‘dan Doğu Karadeniz Turizm projesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Doğu Karadeniz Turizm Projesi için çalıştıklarını söyledi.

Ege Dernekler Federasyonu tarafından hazırlanan geceye katılan Ertuğrul Günay , ”Türkiye’de turizm, kıyılarda büyük bir yoğunlaşma yaşadı. Şimdi bu potansiyelin, farklı coğrafyalara yayılması gerekiyor. Göç edenlerin bulundukları kentin değerlerini benimsemesi, bütünüyle o bölgenin yaşam kalitesini yukarıya çekmesi gereklidir” dedi.

Balçova Termal Otel’ de düzenlenen yemekte konuşan Günay göç eden hemşehri topluluklarının içerisinde Karadenizlilerin de olduğunu belirtirkeb sözlerine ”Bunu öteki hemşehri toplulukları başardığı zaman, Türkiye’nin entegrasyonu, dayanışması gerçekleşmiş olacak” şeklinde devam etti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy’un da katıldığı gecede, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Doğu Karadeniz’de turizm odaklı bir kalkınma projesi ile ilgili geçen sene başlattıkları çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Karadeniz’ in dünyanın farklı bölgelerinden gelen misafirleri ağırlayabilecek bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Günay “Doğu Karadeniz’de, yayla güzergahlarını doğasını tahrip etmeden, yayla yollarını sadece ulaştırabilir biçimde, rahat konaklanabilir biçimde ıslah ederek yeni bir destinasyon yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balçova Termal Otel, Başaran Ulusoy, Doğu Karadeniz, Doğu Karadeniz Turizm, Doğu Karadeniz Turizm Projesi, Ege Dernekler Federasyonu, Ertuğrul Günay, Karadeniz, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları