Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay Denizli’de

17 Ekim, 2009 | 14:49

Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi.

Günay; Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Mehmet Salih Erdoğan ve Mithat Ekici ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ile birlikte bu sabah Pamukkale’de incelemelerde bulundu.

Burada basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Ertuğrul Günay, hükümet tarafından Türkiye’nin hem içinde hem tüm bölgede bir barış girişimi başlatıldığını söyledi. Barışın kağıt ve söz üzerinden gerçeğe dönüştürülmeye çalıştırıldığını belirten Bakan Günay, “Hükümetimiz bunu yapıyor. Tarihe geçecek bir açılımı, girişimi hep birlikte gerçekleştirmeye çalışacağız. Bunun onuru tüm milletimizin ve parlamentomuzun” dedi. Atatürk’ün, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünü kağıt üzerinden, söz olmaktan bir gerçek düstur ve ilke olmaya doğru taşımaya çalıştıklarını ifade eden Günay, “Yılların biriktirdiği tortuların bir anda, bir kalem ve bir eylemle ortadan kaldırılması mümkün değil. Fakat biz kültür alanında bu konuda sağlıklı köprüler oluşturmaya çalışıyoruz. Sarı Gelin veya başka konularda Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Ermenistanlı dostlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları olarak beraber uygulayacağımız bir proje olursa buna destek veririz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayasofya Ertuğrul Günay, Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Kimdir, Ertuğrul Günay Resimleri, Kültür bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları