Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay, Çin’den 1 milyon turist bekliyor

09 Ekim, 2010 | 17:31

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, Çin Başbakanı Ven Ciabao’nun “Çin’e dönünce Türkiye’nin tanıtımını yapacağım.” demesi üzerine, “Çin’den çok değil 1 milyon ziyaretçi bekliyoruz.” şeklindeki sözleri gülüşmelere neden oldu.

Çin Başbakanı Ven Ciabao, Conrad Otel’de Bakan Ertuğrul Günay ile bir araya geldi. Görüşmede Ayasofya Müzesi Müdürü Prof. Dr. İlber Ortaylı yer aldı.

İstanbul’u çok beğendiğini ifade eden Ven Ciabao, “Avrupa’da oturduk, karşımızda Asya vardı. Sabah Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii’ni gezdim. İstanbul çok değerli bir yer. Çin’e döndükten sonra sizin için tanıtım yapacağım.” dedi. Bunun üzerine Bakan Günay’ın, “Çin’den çok değil 1 milyon ziyaretçi bekliyoruz.” şeklindeki sözleri gülüşmelere neden oldu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı da, kurmayı düşündükleri Çin-Asya müzesi ve İpekyolu projesiyle ilgili konuk başbakandan destek istedi. Ciabao da, eski İpekyolu projesini kendilenin de desteklediğini, dün Başbakan Erdoğan ile yaptıkları görüşmede bu konunun gündeme geldiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Antalya, Ertuğrul Günay Bülent Ersoy, Ertuğrul Günay Çin, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turist, Ertuğrul Günay Turizm, Turizm Gazetesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları