Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay, Çin’den 1 milyon turist bekliyor

09 Ekim, 2010 | 17:31

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, Çin Başbakanı Ven Ciabao’nun “Çin’e dönünce Türkiye’nin tanıtımını yapacağım.” demesi üzerine, “Çin’den çok değil 1 milyon ziyaretçi bekliyoruz.” şeklindeki sözleri gülüşmelere neden oldu.

Çin Başbakanı Ven Ciabao, Conrad Otel’de Bakan Ertuğrul Günay ile bir araya geldi. Görüşmede Ayasofya Müzesi Müdürü Prof. Dr. İlber Ortaylı yer aldı.

İstanbul’u çok beğendiğini ifade eden Ven Ciabao, “Avrupa’da oturduk, karşımızda Asya vardı. Sabah Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii’ni gezdim. İstanbul çok değerli bir yer. Çin’e döndükten sonra sizin için tanıtım yapacağım.” dedi. Bunun üzerine Bakan Günay’ın, “Çin’den çok değil 1 milyon ziyaretçi bekliyoruz.” şeklindeki sözleri gülüşmelere neden oldu.

Prof. Dr. İlber Ortaylı da, kurmayı düşündükleri Çin-Asya müzesi ve İpekyolu projesiyle ilgili konuk başbakandan destek istedi. Ciabao da, eski İpekyolu projesini kendilenin de desteklediğini, dün Başbakan Erdoğan ile yaptıkları görüşmede bu konunun gündeme geldiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Antalya, Ertuğrul Günay Bülent Ersoy, Ertuğrul Günay Çin, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turist, Ertuğrul Günay Turizm, Turizm Gazetesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları