Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Amerika’dan önemli boyutlarda olan mozaik pano gelecek

30 Kasım, 2012 | 16:01

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, aralık ayı içinde Amerika’dan önemli boyutlarda olan mozaik panonun gelmesini bekledikleri söyledi.

Bakan Günay, Antalya’da katıldığı 2. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlık görevlilerinin yurt dışındaki eserlerle ilgili çalıştığını söyledi.

”Aralık ayı içinde Amerika’dan önemli boyutlarda olan mozaik panonun gelmesini bekliyoruz” diyen Ertuğrul Günay, ”Ama bizim için daha heyecan verici olan kanatlı deniz atı broşunun Almanya’dan gelecek olması. Onunla ilgili prosedürü tamamlamaya çalışıyoruz. Dünyanın her tarafında kendi tarihimize saygılı, müzecilik kurallarına saygılı, diplomatik nezaket içinde konuların takibini yapıyoruz. Sonuç almaya başladık. Sonuç almayı somut hale getirdiğimiz zaman paylaşacağız” dedi.

Bakan Günay, gazetecilerin, İstanbul’da otellerden turist başına katkı payı alınacak şeklinde iddialar olduğu yönündeki sorusu üzerine, ”Öyle bir çalışmamız yok. Öyle bir çalışma olursa İstanbul’dan değil, Ankara’dan, bakanlıktan bir arkadaşımız açıklar” diye konuştu.
Turizmcilerin son yıllarda kültür altyapısına önemli destek verdiğini dile getiren Günay, ”Kendilerine minnettarım. Bu bilinci daha fazla geliştirmeye çalışacağız. Turizmciler kültür, tarihi eserlerin korunması, müzeler ve ören yerlerinin turizm içine girerken Türk turizminin marka değerinin yükseleceğinin bilincindeler. Gelir vergisi alma niyetimiz yok” diye konuştu.

Gazetecilerin National Geographic’te Türkiye’yle ilgili yayınlanan görüntüleri hatırlatması üzerine Günay, şöyle konuştu:

”Bilgimiz dışında çekim ve yayın olmuş. National Geographic zaman zaman Türkiye ile ilgili güzel tarihi mekanlar yayınlıyor. Arkadaşlar iletişim kurmaya çalışıyor. Talihsiz bir haber. Çok iyi niyetli habere benzemiyor. Üzüldüm. National Geographic gibi yakından izlediğimiz yayının İstanbul gibi önemli bir dünya mekanıyla ilgili böyle olumsuz kampanyaya katkı yapması hepimizi üzer.”

Günay, turizm kongresine belediye başkanlarının katılmamasını yadırgadığını kaydederek, turizmin Antalya’nın en temel konularından biri olduğunu, turizmin konuşulduğu bir kongrede belediye başkanlarının konunun takipçisi olması gerektiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, mozaik pano, turizm kongresi, Uluslararası Resort Turizm Kongresi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları