Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: “Almanya pazarında rekor gelişme var”

08 Mart, 2012 | 14:53

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 46. Uluslararası Turizm Borsası Fuarına (ITB) katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye standını gezdi.

Türkiye standında yer alan Türk otellerin temsilcileriyle sohbet eden Bakan Günay, standı çok beğendiğini, Türkiye’deki kültür ve turizm zenginliğini çok güzel yansıttığını söyledi.

Avrupa’da yaşanan krize rağmen turizmden elde edilen gelirden memnun olduğunu belirten Günay, “Avrupa’da yaşanan krizi dikkate alırsanız Almanya pazarında yaşadığımız gelişme bir rekor düzeyinde. 4,8 milyona ulaştık. Hemen arkasından Ruslar geliyor. Onlar da 4 milyona yakın geliyor” diye konuştu.

Bu yıl da rezervasyonların iyi olduğunu, bunların artırılması için tur operatörleriyle her türlü işbirliği imkanlarını araştıracaklarını ifade eden Günay, gezisine çok sayıda vali, belediye başkanı ve gazetecinin katılmasının da turizme verdikleri önemin bir göstergesi olarak algılanması gerektiğini kaydetti.

Türkiye için 2012 yılının da turizmde güzel bir yıl olmasını dileyen Günay, “Güzel bir yıl yaşamanın hem bizim için, hem dünya için temel şartı barış içinde bir yıl yaşamaktır” dedi.

Kendileri için turist sayısının artırılmasından öte gelirin ve kalitenin artırılmasının ve bu kalitenin korunmasının önemli olduğunu belirten Günay, bu nedenle doğayı ve çevreyi korumak istediklerini, kalıcı bir konsept içinde turizm yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Bakan Günay, inanç turizmi konusunda da Türkiye’nin, dünyanın en önemli destinasyonlarından birisi olduğunu kaydederek, Türkiye’de, İslamiyet’in yanı sıra Hristiyanlığın ve Museviliğin de önemli yerleri bulunduğunu belirtti.
Türkiye’de her dinden insanın ayin yapmasını mümkün kıldıklarını ifade eden Günay, gelecekte de tüm dinlerden insanların kendileri için önemli olan yerleri özgürce ziyaret edebilmesini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Almanya pazarı, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları